Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W dniu 1 grudnia pracę w naszym kościele klasztornym rozpoczął nowy organista, doświadczony muzyk i kompozytor - Kamil Frąś. Z radością witamy go w naszej wspólnocie, życząc wszelkiej pomyślności i obfitości Bożego błogosławieństwa w służbie liturgii.

Kamil Frąś swoją pracę jako organista rozpoczął w 2000 r. Posługiwał dotąd m.in. w parafii św. Stanisława Kostki w krakowskich Dębnikach, w bazylice mariackiej w Krakowie, w parafii Narodzenia NMP w Zielonkach, w kościele seminaryjnym Nawrócenia św. Pawła w Krakowie Stradomiu. Ostatnio był organistą tytularnym w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Nowy organista sanktuaryjny jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, autorem cyklu edukacyjnego dotyczącego pracy organistów, a także współautorem Śpiewnika Wawelskiego, śpiewnika na Międzynarodowy Kongres Chórów Pueri Cantores i Śpiewnika ks. Siedleckiego, który uznany jest przez Konferencję Episkopatu Polski za ogólnopolski śpiewnik liturgiczny. Jest także kompozytorem hymnu na beatyfikację bł. Zofii Czeskiej oraz dyrektorem artystycznym i organizatorem pierwszego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Rok Liturgiczny w Muzyce” w Krakowie-Toniach.

Prywatnie pan Kamil Frąś ma żonę Ewę oraz córki Anielę i Łucję.

Nowego organistę ogarniamy naszą modlitwą i życzliwością oraz  życzymy Bożej opieki i wsparcia bł. Wincentego na czas pracy w naszym kościele klasztornym.

Foto: Piotr Waleron/fb

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie