Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwana Bożym Ciałem, odbędzie się 3 czerwca br. Zapraszamy do udziału we mszy św. oraz procesji ulicami osiedla Zamoście.

Tego dnia msze św. w naszym sanktuarium będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 12.00 i 18.00.

bc2021

Po mszy św. o godz. 8.30 wyruszy procesja eucharystyczna po ulicach najbliższego nam osiedla. Prosimy o udekorowanie okien i posesji, oraz o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach tzn. przy posesji p. Janowskich na ul. Spółdzielczej, p. Musiałów na ul. Słodowej, oraz p. Grabowskich przy ul. Osiedlowej. Ostatni ołtarz będzie zlokalizowany na placu kościelnym.

Informujemy, że ze względu na trwającą epidemię, oraz niemożność zachowania stosownego dystansu, po konsultacjach z sanepidem i policją, podczas procesji będzie obowiązywała konieczność zasłonięcia ust i nosa.

Tego dnia, ze względu na procesję nie będzie mszy św. o godz. 10.00. Zgodnie z zapowiedzią z dn. 29 maja br., informujemy, że do odwołania zawieszamy odprawianie dodatkowych mszy św. o godz. 14.00 i 15.30.

W czasie tzw. oktawy Bożego Ciała, zapraszamy na codzienną procesję eucharystyczną po alejach, w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini