Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Już w niedzielę, 13 września w naszym sanktuarium odbędzie się kiermasz słodkości, z którego dochód będzie w całości przeznaczony na zakup nowych pieców ogrzewających cały kompleks klasztorny oraz rozbudowę kotłowni.

Od początku roku informowaliśmy Was, że stoi przed nami konieczność wymiany pieców z węglowych na ekologiczne. Mamy świadomość, że palenie węglem w okresie grzewczym oraz bardzo niska wydajność naszych obecnych pieców przeszkadzała naszym sąsiadom, zanieczyszczała środowisko, ale co najistotniejsze – była coraz mniej skuteczna i użyteczna. Stąd, mimo trudnego dla nas wszystkich roku, jesteśmy zmuszeni podjąć się tej kosztownej inwestycji.

Chcieliśmy ją  - a mowa o 170 000 zł.  - sfinansować niejako własnym sumptem. Nie uroniliśmy niczego z Waszych ofiar podczas wizyty duszpasterskiej, przez cały rok samodzielnie hodowaliśmy bydło i trzodę oraz uprawialiśmy pole, podejmowaliśmy różne działania duszpasterskie, ale niestety ciągle nie jesteśmy w stanie sprostać temu dziełu. Suma, którą udało się nam zgromadzić, to 123 000 zł. (składają się na nią następujące części składowe: ofiary z wizyty duszpasterskiej - 83 000 zł., ofiary za pomoc naszych ojców na Jasnej Górze - 10 000 zł., zysk ze sprzedaży trzody chlewnej - 4 000 zł., zysk ze sprzedaży zboża z naszych upraw - 19 000 zł., ofiary z kiermaszu książki - 4 700 zł., a także ofiary, które wpłynęły na ten cel od was w kwocie - 2 300 zł.). Moglibyśmy wziąć kredyt i dokończyć inwestycję – ale to nie jest rozwiązanie.

Dlatego też, serdecznie zapraszamy Was do naszego klasztoru w najbliższą niedzielę, 13 września. Po wszystkich mszach świętych odbędzie się kiermasz słodkości. Oprócz wspaniałego ciasta proboszcza cysterskiej parafii i kustosza sanktuarium bł. Wincentego – o. Jakuba Zawadzkiego będzie można nabyć ciasta przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Laskowie, w Chorzewie oraz desery od Jędrzejowskiej Galerii na Szlaku.

Już teraz składamy Wam serdeczne wyrazy wdzięczności. Ufamy, że nasze wspólne działanie – nasza praca, także ta fizyczna, oraz Wasze ofiary – doprowadzą nas do szczęśliwego finału, czyli odczuwalnego ciepła podczas zimowych miesięcy. Ufamy, że ani Wy, ani my tej zimy nie będziemy marznąć! Niech Wam wszystkim, za dobroć serca stokrotnie wynagrodzi Bóg – za wstawiennictwem naszego wspólnego patrona – bł. Wincentego Kadłubka.

Jest piątek, godz 22.51, pieczenie śmietanowca proboszcza trwa....

foto: o. Bruno OCist

 

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini