Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W drugiej połowie stycznia zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej klasztornej parafii. Prezentujemy krótkie podsumowanie przygotowane przez o. Jakuba Zawadzkiego, proboszcza parafii i kustosza sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka.

Szczerze dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów, aby prosić Boga, podczas modlitwy kolędowej, o Jego błogosławieństwo na cały rok. To wspólne spotkanie na modlitwie, rozmowie i niejednokrotnie przy stole na wspólnej agapie, ukazało piękno serc naszych parafian. Za świadectwo miłości do Jezusa Chrystusa, za wrażliwość na Kościół, składamy nasze serdeczne podziękowania.

W czasie wizyty otworzono przed nami 1932 mieszkania, co stanowi ok 81 % wszystkich mieszkańców naszej parafii. Zamkniętych było 481 mieszkań, z rozmów z parafianami, wiemy jednak, że spora część parafian, nie przebywa na jej terenie. Dużo młodych ludzi wyjechało w inne części świata, w poszukiwaniu lepszej pracy i płacy, a bardzo wiele osób starszych, ze względu na wiek i stan zdrowia, przeprowadziło się do swoich bliskich, w różne strony i fizycznie nie zamieszkują naszej parafii, choć nadal są tu zameldowani.

Składamy wielkie „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary, jakie złożono na potrzeby naszej parafii. Otrzymaliśmy 89 300 zł. Ofiary te w całości zostaną przeznaczone na zakup nowych pieców służących ogrzewaniu kościoła i klasztoru. Koszt tej tegorocznej inwestycji to min. 120 tyś. zł.

Kochani, każdy z nas – jędrzejowskich cystersów – wstępując do tutejszego klasztoru wie, że spędzi w nim całe życie. Pracowaliśmy, pracujemy i będziemy pracować ad majorem Dei gloriam – dla większej chwały Bożej. Dziękujemy za każde spotkanie, modlitwę i gest życzliwości.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini