Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, w naszym kościele gościliśmy JE Ks. bpa Jana Piotrowskiego, ordynariusza diecezji kieleckiej. Celem wizyty była wizytacja kanoniczna naszej cysterskiej parafii.

Po przywitaniu przez proboszcza, ks. biskup Jan wygłosił słowo wstępne. Na każdej mszy św. ks. biskup głosił homilię. Przewodniczył Eucharystii o godz. 12.00. Poza naszym kościołem, ordynariusz zwizytował cmentarz parafialny oraz kaplice w Chorzewie i Prząsławiu. Podczas tych wizyt towarzyszyli mu także opat naszej wspólnoty i proboszcz parafii. We wszystkich tych miejscach pasterz naszej diecezji był ciepło przyjmowany przez wiernych. Po wspólnym obiedzie w refektarzu klasztornym, nasz ordynariusz odwiedził jeszcze osobę chorą z naszej parafii oraz dom rodzinny księdza pochodzącego z parafii. Wizytacja zakończyła się w godzinach popołudniowych.

Dziękujemy Bogu za ten błogosławiony czas, a ks. bp Jana Piotrowskiego polecamy Waszym modlitwom.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini