Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W czwartkowy wieczór Eucharystią rozpoczęło się duchowe przygotowanie do przypadającego w niedzielę odpustu ku czci błogosławionego Wincentego Kadłubka. O godz. 21.00 alejami przeszła procesja różańcowa, która zgromadziła rodziny naszej parafii.

Mszy świętej sprawowanej w kościele klasztornym przewodniczył ks. Marek Zyzański, nowy proboszcz parafii pw. św. Szczepana w Mnichowie. Zaś Słowo Boże skierował kaznodzieja odpustowy – o. Marian Michasiów OFMConv, duszpasterz akademicki z Wrocławia. Na zakończenie liturgii została odmówiona litania do bł. Wincentego, oraz odbyła się procesja z relikwiami Mistrza Wincentego po alejach na placu klasztornym. Ostatnim aktem spotkania było błogosławieństwo udzielone w kaplicy bł. Wincentego i możliwość uczczenia jego relikwii. O godzinie 21.00 mieszkańcy naszej parafii wzięli udział w procesji różańcowej, której przewodniczył o. Jan Strumiłowski.

W piątek, drugiego dnia duchowego przygotowania do odpustu zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.00 (w kaplicy Błogosławionego), 10.00 (z homilią) oraz o 18.00 (z homilią). Wieczornej Mszy św. będzie przewodniczył ks. Wacław Woźnica, nowy proboszcz parafii pw. NMP Różańcowej w Nagłowicach, zaś o godz. 21.00 odbędzie się Droga Krzyżowa po alejach, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców naszego miasta.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini