Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W połowie listopada, w miesiącu poświęconym modlitwie za zmarłych, także w Zakonie Cysterskim wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy za życia walczyli pod Regułą św. Ojca naszego Benedykta. Modlimy się o życie wieczne dla nich.

Na przestrzeni wieków, ziemia nosiła wielu duchowych synów i córek św. Benedykta, którzy w niezliczonych klasztorach podejmowali służbę w duchu jego Reguły. Dziś, 14 listopada, jak każdego roku, modlimy się za nich wszystkich i prosimy miłosiernego Boga o łaskę życia wiecznego dla każdego mnicha i każdej mniszki.

512px-Xanten verbruederung kamp

Życie w klasztorze jest – jak twierdził św. Benedykt – nieustanną walką. Mnich – żołnierz Chrystusa Pana, powinien mieć zawsze gotowe serce i ciało do stanięcia do duchowej walki o wierność przykazaniom, Ewangelii i podjętym zobowiązaniom. Ta codzienna walka jest możliwa tylko dzięki łasce Pana i wstawiennictwu Błogosławionej Dziewicy Maryi. Dlatego w dzisiejsze wspomnienie chcemy modlić się, aby wszyscy, którzy do tej walki stanęli, mogli cieszyć się radością oglądania swego Mistrza i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa w Królestwie Ojca.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie