Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Już za tydzień, 5 sierpnia w Wiślicy rozpoczyna się XXXIII Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę. Mieszkańców dekanatu jędrzejowskiego zachęcamy do uczestnictwa w grupie biało-niebieskiej, której patronuje bł. Wincenty Kadłubek.

Aby dołączyć do pielgrzymki należy ze swojej kancelarii parafilanej pobrać kartę uczestnictwa. Wszelkich informacji udziela kleryk Dominik Terczyński (tel. 518 690 704) z parafii pw. Świętej Trójcy.

pielgrzymka 2013

W tym roku prielgrzymom towarzyszyć będą święci i postacie znane z kart Ewangelii. „Myśląc o spotkaniach z Jezusem różnych osób, przedstawianych w Ewangeliach, chcemy na nowo odkrywać moc Dobrej Nowiny” – powiedziała Agnieszka Pacholec, rzecznik pielgrzymki kieleckiej. Będą to postaci nie zawsze dobrze znanych świętych i błogosławionych, takich jak m.in. rodzeństwo Marta, Maria i Łazarz czy bł. Marta Wiecka – pielęgniarka szarytka, zmarła na tyfus.

We wszystkich grupach pielgrzymkowych podczas całej pielgrzymki będą wędrowały relikwie bł. Karoliny Kózkówny – w 2014 r. przypada setna rocznica męczeńskiej śmierci tej patronki polskiej młodzieży. Pielgrzymi będą także rozważali postawę św. Mateusza i św. Bartłomieja. Myślą przewodnią tegorocznej pielgrzymki kieleckiej jest wyznanie „Wierzę w Syna Bożego”.

Pielgrzymka kielecka rozpocznie się 5 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej w Wiślicy Eucharystią pod przewodnictwem bp. Kazimierza Ryczana. Pielgrzymi, podzieleni na 13 grup, wyruszą dzień później i 13 sierpnia po przejściu ok. 200 kilometrów dotrą do jasnogórskiego sanktuarium. Od trzech lat pieszej pielgrzymce kieleckiej towarzyszy grupa duchowa, której patronuje św. Jan Paweł II.

Przez 32 lata trwania pielgrzymki uczestniczyło w niej łącznie blisko 120 tys. pielgrzymów.

PRZECZYTAJ ZAPROSZENIE BISKUPA KIELECKIEGO

STRONA WWW PIESZEJ PIELGRZYMKI KIELECKIEJ

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie