Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Trzeba odczytać na nowo postać Mistrza Kadłubka. Świetną okazją do tego jest obecny rok jubileuszowy, w którym świętujemy 250 rocznicę beatyfikacji. Nie chodzi tu tylko o poznanie życiorysu, o przeczytanie Kroniki, czy o udział w sierpniowym odpuście. Bardzo nam zależy na odkryciu błogosławionego Wincentego w tajemnicy obcowania świętych, tzn. w modlitwie za jego przyczyną, we wzywaniu jego wstawiennictwa i w uczeniu się patrzenia na Boga jego oczami.

Zamieściliśmy na naszej stronie specjalny dział MODLITWY. Znajdziecie w nim litanię ku czci bł. Wincentego, trzydniowe nabożeństwo o pocieszenie, modlitwę o kanonizację oraz inne teksty, które pozwolą zwracać się do Boga przyzywając jednocześnie opieki naszego Patrona. Niebawem pojawią się tam też pieśni z zapisem nutowym.

Można też korzystać ze specjalnego FORMULARZA, za pomocą którego możliwe jest wysłanie prośby, która odczytana będzie w kościele klasztornym podczas cotygodniowego, wtorkowego nabożeństwa. Jeśli doświadczyłeś szczególnej łaski za przyczyną bł. Wincentego i chcesz się podzielić z nami radością – zrób to pisząc na którykolwiek z adresów mailowych. Jeśli chcesz, możemy to podziękowanie opublikować na naszej stronie, być może dzięki temu inni zostaną zachęceni do modlitwy za wstawiennictwem tego niezwykłego Polaka.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie