Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Wielkiego Postu, 18 lutego 2017

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:

- w czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła

Rozpoczęliśmy Czas Wielkiego Postu.

W każdy piątek odprawiamy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.15, dla wszystkich chętnych o godz. 19.00. Na tę godzinę zapraszamy ze świecami. Bardzo prosimy zabezpieczyć świece, aby woskiem nie ubrudzić siebie bądź tych, którzy są blisko nas.

W każdą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, a o godz. 18.00 Msza św. bez kazania z wyjątkiem rekolekcji.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami: a więc trzeba być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego i przyjąć Komunię Świętą. Odpust ofiarujemy za siebie lub za zmarłych.

Co roku staramy się, aby w naszym Sanktuarium Grób Pański był należycie przyozdobiony kwiatami. Wiemy, że o tej porze kwiaty są drogie. Bardzo prosimy wszystkich parafian i naszych gości o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary prosimy składać do skrzynki w zakrystii.

Przez cały Wielki Post przy ołtarzu Serca Jezusowego będzie wystawiony kosz i skrzynka do, których będzie można składać artykuły spożywcze i datki pieniężne, którymi wspomożemy biedne rodziny w naszej parafii na czas Świąt Wielkanocnych.

Sekretariat Komisji Misyjnej Episkopatu Polski tradycyjnie już o tej porze zwraca się do wiernych Kościoła w Polsce z wielką prośbą o materialne wsparcie dla misji i polskich misjonarzy na całym świecie. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera pracę polskich misjonarzy w 94 krajach świata. Datki na ten cel są zbierane w II Niedzielę Wielkiego Postu. Część tacy z tego dnia przeznaczymy na ten cel.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie informuje, że w bieżącym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przypada w dniach 19-23 lutego. Tydzień ten przybrał formę kampanii społecznej, podczas której osobom pokrzywdzonym świadczona jest pomoc w postaci dyżurów specjalistów różnych instytucji oraz pomoc materialna. Grafik bezpłatnych dyżurów specjalistów znajduje się w korytarzu kościoła i na ulotkach, które należy zabrać ze stolika wychodząc z kościoła.

W niedzielę 25 lutego br. w Centrum Kultury w Jędrzejowie o godz. 17.00 odbędzie się „Koncert Ku Czci Żołnierzy Wyklętych”. Koncert organizują i zapraszają Kibice Naprzodu. Wstęp wolny.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kieleckiej zaprasza na Kielecka Karczówkę w dniach od 5-7 marca br. na rekolekcje dla związków niesakramentalnych i osób rozwiedzionych. Informacja znajduje się w gablocie ogłoszeniowej.

W niedzielę 11 marca rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. We wtorek 13 marca będzie dzień Spowiedzi św., rekolekcje zakończymy w środę 14 marca. Program spotkań rekolekcyjnych podamy najbliższym czasie.

W Roku Ducha Świętego i Jubileuszu 800 lecia przybycia Biskupa Wincentego Kadłubka do tego klasztoru organizatorzy zapraszają do udziału w II Pieszej Pielgrzymce Szlakiem bł. Wincentego Kadłubka z Krakowa do Jędrzejowa w dniach od 8-12 marca br. Szczegółowe informacje u organizatorów, a numery telefonów znajdują się na plakacie w korytarzu kościoła.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

W grudniu 2014 roku w naszym kościele zmienialiśmy nagłośnienie. Nowe nagłośnienie założyła nam Firma Rduch. W piątek 9 lutego br. ta sama firma zamontowała nam wyświetlacze tekstów-tablice do wyświetlania tekstów z pamięci komputera za pomoc specjalnego oprogramowania drogą radiową. Niebawem system będzie w pełni działał. Takie tablice są już w wielu kościołach. Mamy nadzieję, że wyświetlany tekst ubogaci naszą modlitwę bo już za czasów rzymskich twierdzono, że kto śpiewa ten dwa razy się modli. Koszt tej inwestycji to 23.500 zł. Rachunek w całości został zapłacony przez sponsora. Jest nam bardzo miło, bardzo dziękujemy i o sponsorze będziemy pamiętać w naszych modlitwach.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 logo vincentianum