Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XX Niedzielę Zwykłą, 19 sierpnia 2018

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:

- w poniedziałek uroczystość św. Bernarda, Opata, dK,

- we wtorek wspomnienie św. Piusa X, pp

- w środę uroczystość NMP Królowej

- w piątek święto św. Bartłomieja, Ap,

Dzisiaj tj. 19 sierpnia przypada 17 rocznica śmierci Ks. Biskupa Mieczysława Jaworskiego – sufragana kieleckiego.

W najbliższy czwartek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy nasze duchowe przygotowania do owocnego przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii ku czci bł. Wincentego Kadłubka Biskupa Krakowskiego i Cystersa Jędrzejowskiego. Zachęcamy parafian i naszych gości do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed odpustem i do udziału w spotkaniach liturgicznych zgodnie z naszym programem.

Są jeszcze do zabrania zaproszenia do udziału w uroczystościach odpustowych. W zaproszeniu jest program naszych spotkań liturgicznych. Wychodząc z kościoła bardzo prosimy o zabranie zaproszenia.

Uroczystość odpustową będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę tj. 26 sierpnia.

W niedzielę odpustową w naszych kaplicach będą odprawione Msze św. jeszcze w porządku wakacyjnym, a więc w Chorzewie o godz. 16.00 i w Prząsławiu o godz. 17.00.

W niedzielę odpustową po Mszach św. przy wyjściach z kościoła będziemy kwestować na rzecz wsparcia prac remontowych przy kaplicy bł. Wincentego oraz przy dzwonnicy i barokowej bramie. Będą dostępne książki cegiełki: przewodnik po klasztorze, modlitewnik za wstawiennictwem bł. Wincentego, będą też obrazki z relikwiami bł. Wincentego, a także pamiątkowe obrazki jubileuszowe i przygotowana na okoliczność jubileuszu pamiątkowa pieczęć. Będziemy bardzo wdzięczni tym wszystkim, którzy zechcą wesprzeć nasz klasztor w tym dziele.

Przeżywając Jubileusz 800 lecia przybycia Biskupa Wincentego Kadłubka do tego klasztoru zapraszamy chętnych wiernych do udziału w II-ej Rowerowej Pielgrzymce Szlakiem Bł. Wincentego Kadłubka z Krakowa do Jędrzejowa w dniach 1 i 2 września br. Informacje i zapisy u organizatorów, ich nazwiska i numery telefonów kontaktowych znajdują się na plakacie w korytarzu kościoła.

W dniach 22-23 września br. o. Jakub zaprasza wszystkich chętnych wiernych na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Ziemi Warmińskiej tj. Gietrzwałdu i Świętej Lipki oraz do Sanktuarium Bożej Opatrzności Bartągu. Informacje i zapisy u o. Jakuba do końca sierpnia.

Trwa czas wakacji i urlopów letnich. Umiejmy bezpiecznie wypoczywać pamiętając o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum