Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Budowanie stajenki w kościołach to stara tradycja związana z obchodem Świąt Narodzenia Pańskiego. Także dzięki świątecznym dekoracjom kontemplujemy tajemnicę Wcielenia, abyśmy - jak mówi prefacja tego czasu - przez poznanie Boga w widzialnej postaci, zostali przezeń porwani do umiłowania rzeczy niewidzialnych.

Przez blisko 60 lat budowaniem szopki u jędrzejowskich cystersów kierował brat Stanisław. W tym roku, po śmierci naszego współbrata, zadania tego się podjął o. Jakub Zawadzki, który przy pomocy tutejszych cystersów, dzięki złożonym przez wiernych ofiarom, zbudował od podstaw nowy żłóbek.

Bardzo się cieszymy, że raduje on oczy i serca wszystkich przybywających do naszego sanktuarium, zwłaszcza dzieci! W tym roku, zważywszy na jubileusz wincentiański, szopka ma także swój cysterski koloryt, w postaci mnichów uwijających się wokół prac gospodarczych.

Prezentujemy Wam kilkanaście zdjęć oraz  z całego serca zapraszamy do odwiedzenia naszego kościoła i osobistego oddania pokłonu Bożej Dziecinie. Błogosławionych Świąt! I wszelkich łask Bożych w Nowym Roku Pańskim 2019!

foto: Ewa Adamczyk

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 pomoc

logo vincentianum