Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Nasz współbrat, o. Jakub Zawadzki, ponownie został wybrany Człowiekiem Roku powiatu jędrzejowskiego w plebiscycie Echa Dnia. Serdecznie gratulujemy!

Ojciec Jakub jest mnichem opactwa cystersów w Jędrzejowie.

7a7f o

Gazeta zauważa, iż ojciec Jakub zasługuje na tytuł, m. in. przez to iż „prowadzi wiele akcji charytatywnych, poprzez które pomaga dzieciom. Dzieci przyznały mu nawet nagrodę Gwiazda Szeryfa Unicef. Ukończył między innymi Akademię Świętokrzyską w Kielcach, język rosyjski biznesu w Instytucie Puszkina w Moskwie oraz teologię na Wyższym Seminarium Duchownym w Panewnikach. Zdobył tytuł Człowieka Roku 2015 w powiecie oraz Belfra roku 2015 i 2016. Jest osobą otwartą do ludzi. Bardzo pomaga potrzebującym, nie tylko duchowo. Troszczy się o parafian organizując wiele wyjazdów, organizuje świąteczną pomoc dla biednych z parafii, pomaga doradzając w kancelarii. Zawsze uśmiechnięty, mimo obowiązków. Pracuje w szkole i przedszkolu, zdobi klasztor przepięknymi kompozycjami kwiatowymi. Zawsze wysłucha i doradzi”.

Naszemu współbratu serdecznie gratulujemy. Jutro odbędzie się uroczysta gala, podczas której zwycięzcy otrzymają nagrody. Fotorelacja niebawem na naszej stronie.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 logo vincentianum