Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, 28 MARCA 2021

Dzisiejsza Niedziela Palmowa przypomina uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczyna celebrację Wielkiego Tygodnia.

W Wielkim Tygodniu sakrament pokuty i pojednania od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty w  godz. od 8.00 do 15.00. W tym czasie komunię św. można udzielić tylko chorym i umierającym. Sakrament pokuty będzie odbywał się z zachowaniem wszelkich rozporządzeń Episkopatu Polski i Biskupa Kieleckiego.

W związku z obowiązującymi ograniczeniami podczas zgromadzeń liturgicznych od wczoraj w naszym sanktuarium jednocześnie może przebywać 44 osoby. Kuria Diecezjalna w Kielcach przypomina
o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowaniu odpowiedniej odległości. Od Wielkiego Czwartku będzie uruchomione nagłośnienie na zewnątrz kościoła, dla osób, które zdecydują się pozostać na zewnątrz. Informujemy, że Liturgie Świętego Triduum Paschalnego będzie transmitowana za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.jedrzejow.cystersi.pl

WIELKI CZWARTEK

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej od godz. 19.00 przez całą noc adoracja w tzw. „Ciemnicy”, aby umożliwić modlitwę indywidualną.

WIELKI PIĄTEK 

Droga Krzyżowa o godz. 15.00, zaś Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Również w Wielki Piątek będziemy mogli przez całą noc pomodlić się przy Grobie Bożym. Będzie można także oddać cześć krzyżowi ustawionemu w prezbiterium. Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na Ziemię Świętą.

W Wielki Piątek wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A osoby od 18. do 60. roku życia obowiązuje post ścisły.

WIELKA SOBOTA

Adoracja przy Grobie Bożym do godz. 17.00.

Tradycyjne święcenie pokarmów wielkanocnych będzie miało miejsce na zewnątrz kościoła o pełnych godzinach od 8.00 do 16.00. Poświęcenie w Prząsławiu rozpocznie się o godzinie 10.00, a w Chorzewie o godz. 11.00. Wieczorną Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja z procesją o godz. 6:00.

Kaplica Adoracji będzie otwarta do Wielkiej Środy.

Przypominamy o dodatkowych mszach świętych w niedziele i uroczystości o godz. 14:00 i 15:30.

Przy ołtarzu Serca Jezusowego jest kosz na dary żywnościowe oraz skarbona na jałmużnę wielkopostną. Dzięki tym darom przygotujemy paczki żywnościowe na święta dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Na ołtarzu znajduje się również skrzynka na ofiary przeznaczone na światowe Dni Młodzieży, o co prosił w ubiegłą niedzielę Ks. biskup Jan Piotrowski.

W zakrystii do skrzynki można składać ofiary na budowę ciemnicy i Bożego Grobu. Prace nad ich budową rozpoczniemy w Wielki Poniedziałek.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć  w zakrystii. W numerze Niedzieli artykuł o poświęceniu kaplicy bł. Wincentego.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Pomódlmy się na zakończenie za zmarłych z naszej parafii, a w sposób  szczególny za Zbigniewa Putowskiego, Franciszka Trelę, Leszka Smorąga, Władysława Cioska, Halinę Jaszczyk, Zygmunta Nowakowskiego i Janinę Putowską., których w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Wieczny odpoczynek…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini