Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024

W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty
i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek drugi dzień Zielonych świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 6.30, 7.00, a z kazaniem o 10.00, 16.00 i 18.00.
- w środę uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek wspomnienie zmarłych ojców, braci i dobrodziejów klasztoru
- w sobotę wspomnienie świętego Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła

W najbliższą sobotę w naszej parafii o godz. 11.00 i 13.00 będzie miała miejsce uroczystość I Komunii Świętej.  Natomiast w najbliższą niedzielę o godz. 14.00 Komunia Święta rocznicowa. Spowiedź dla dzieci komunijnych i rocznicowych i ich bliskich w piątek od godz. 16.00.

Próby w tym tygodniu:
wtorek 21 maja 15.30 – grupa 1, a o 16.30 – grupa 2
środa 22 maja 15.30 – grupa 2, a o 16.30 – grupa 1
czwartek 23 maja: 15.30 – grupa 1, a o 16.30 – grupa 2

Nabożeństwa majowe o 17.30.

Wielkimi krokami, bo już 30 maja, zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 8.30 wyruszymy w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej parafii. Stąd bardzo prosimy o udekorowanie okien i posesji, oraz przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach przy figurze bł. Wincentego, na ul. Reymonta przy posesji p. Jakubowskich, przy ul. Dmowskiego, przy bloku nr 1. Czwarty ołtarz zostanie przygotowany na placu kościelnym. Ze względu na procesje tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 10.00.

21 maja w Centrum Kultury o godz. 16.00 odbędzie się V Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej organizowany przez parafię w Łysakowie i Szkołę Podstawową w Łysakowie.

Parafia MB Łaskawej w Jędrzejowie organizuje 1 czerwca wyjazd na koronację figury MB Bolesnej w Uniejowie, a także na spotkanie młodych w Lednicy. Szczegóły na plakatach w gablocie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłego Andrzeja Czaplę, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy również za zmarłych z naszych rodzin i parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie