Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU, 28 listopada 2021

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- we wtorek święto św. Andrzeja, apostoła

- w czwartek wspomnienie zmarłych braci, przyjaciół i dobrodziejów zakonu

- w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski.  

W dniu jutrzejszym Biskup Kielecki Jan Piotrowski obchodzi siódmą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Jutro także swoje imieniny obchodzi bp Andrzej Kaleta. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Jutro kolejne spotkanie w ramach „Rekolekcji ewangelizacyjnych odnowy wiary”.  Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 18.00 mszą św. z kazaniem, a po niej będą miały miejsce konferencja, adoracja oraz spotkanie
w grupkach dzielenia. Zakończenie rekolekcji w sobotę 4 grudnia o godz. 16.00.

Rozpoczynamy czas Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

W dni powszednie Adwentu, oprócz uroczystości, o godz. 6.30 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Podczas rorat będzie głoszone krótkie kazanie. Zapraszamy serdecznie i zachęcamy, by przynosić ze sobą lampiony. Msza św. planowana na godz. 7.00 rozpoczynać się będzie z kilkuminutowym opóźnieniem.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nabożeństwo I-czwartkowe po Mszy św. o godz. 18.00

W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia możemy skorzystać z sakramentu pojednania podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo I-piątkowe po mszy św. o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Ojcowie w godzinach dopołudniowych udadzą się do chorych w naszej parafii.   

W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Różaniec o 17.30. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

Tego dnia także  msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn o godz. 19.15.

Od dziś będziemy się modlić w  nowoprzyjętych wypominkach rocznych i półrocznych. W wypominkach półrocznych modlić się będziemy o godz. 9.45, zaś w rocznych o godz. 11.30.

Od dziś w zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, składając za niego dobrowolną ofiarę. Część opłatków to opłatki z wizerunkiem naszej ubiegłorocznej szopki oraz słowem proboszcza. Tradycyjnie można nabyć także świece, w ramach akcji Caritas Polska „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” po 7 zł za szt. Można również składać datki do skrzynki na budowę żłóbka.

Wzorem lat ubiegłych przy ołtarzu Serca Jezusowego w tym tygodniu będzie umieszczony, kosz, do którego będzie można składać produkty żywnościowe. Zaś do skrzynki można składać datki dla rodzin potrzebujących wsparcia z naszej parafii. Z zebranych produktów, a także z zakupionych dzięki waszej życzliwości przygotujemy świąteczne paczki, które zostaną rozwiezione rodzinom potrzebującym wsparcia.

Dobiega końca miesiąc listopad. Bardzo prosimy o to, by uporządkować kwiaty i wypalone znicze na grobach naszych bliskich.

W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel, na prośbę biskupa ordynariusza Jana będą zbierane do puszek.

W zakrystii można nabyć kalendarz rolniczy na 2021 r. w cenie 28 zł za sztukę i kalendarz misyjny po 8 zł za sztukę.

W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się Pierwsza Jędrzejowska Barbórka przy źródełku. Będzie to też okazja, by w trakcie spotkania wspomóc zbiórkę na leczenie Igora Janowskiego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego. Szczęść Boże.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych, których w tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej: Dobiesława Nawrota i Pawła Smorąga. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini