Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ,  13 czerwca 2021

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w środę wspomnienie św. Lutgardy, dziewicy, mniszki cysterskiej

- w czwartek wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Dziś  odpust ku czci Serca Jezusowego w kaplicy w Prząsławiu. Mszy św. odpustowej o godz. 15.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Zbigniew Bień – proboszcz z parafii św. App. Piotra i Pawła
w Rembieszycach.

Również dzisiaj zapraszamy na mszę św. fatimską o godz. 19.30. Po mszy procesja różańcowa po alejach. Prosimy zabrać lampiony i świece.

W dniu dzisiejszym poświęcenie pól na Wilanowie o godz. 16.00, a o 17.00 w Sudole, zaś za tydzień - 20 czerwca o godz. 17.00 w Laskowie.

W poniedziałek o godz. 19.15 msza św. dla Odnowy w Duchu świętym „Effatha”.

We wtorek o godz. 18.00 msza św. dla matek w modlitwie, a po niej spotkanie w auli św. Bernarda.

W czwartek o godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych.

W czerwcu oddajemy cześć Boskiemu Sercu Jezusa w nabożeństwie o godz. 17.30.

W najbliższą sobotę młodzież klas ósmych naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania o godz. 11.30 i 14.00. Przygotowania zgodnie z rozdanym harmonogramem od poniedziałku do czwartku.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 księża neoprezbiterzy Łukasz i Tomasz Chowaniec odprawią w naszej parafii mszę św. prymicyjną.

W ubiegłym tygodniu do skrzynki na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany złożyliście 721 zł. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu biskupi polscy podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach. Od 13 czerwca w kościołach może być zajęta połowa miejsc. W naszym kościele daje to liczbę 250 osób.

Kancelaria parafialna od lipca w godzinach popołudniowych będzie czynna od 17:00 do 18:30. Godziny poranne pozostają bez zmian.

Kochani bracia i siostry! W ubiegłym tygodniu zostały zamontowane nowe, dębowe drzwi do kościoła klasztornego od strony Laskowa. Ich wykonanie kosztowało 22.300 zł. Dziękujemy Zarządowi Powiatu Jędrzejowskiego i Radzie Powiatu za finansowe wsparcie tej inwestycji.

Informujemy, że klasztor przeznaczył 23.000 zł z pieniędzy zebranych podczas kolędy na wykonanie nowej, drewnianej bramy prowadzącej na teren opactwa i zabytkowego ogrodu od strony Wilanowa. Zostaną one zamontowane w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Informujemy, że w tym tygodniu zostaną zakończone prace przy budowie nowego chodnika do toalet na parkingu. W najbliższym czasie rozpoczniemy realizację dwóch zadań: wymiana chodnika przy północnej ścianie kościoła oraz renowacja muru od dzwonnicy do nadleśnictwa. Już zakupiono 500 m2 kostki i zapłacono 14.600 zł. Pieniądze te pochodziły z pieniędzy naszych ojców, które pochodziły z naszych pensji i emerytur.  

Jak zapewne wiecie, od trzech tygodni trwają prace przy renowacji szesnastowiecznej płyty nagrobnej, która była umieszczona przy północnej elewacji kościoła. Jej koszt to 11.000 zł.

Przed nami wiele inwestycji, które pozwalają by nasze sanktuarium, klasztor i jego otoczenie zyskały nowy blask. Nie było by to możliwe bez waszego wsparcia. My także, jak wielokrotnie podkreślamy przy różnych okazjach, pracujemy i próbujemy pozyskiwać kolejne środki pieniężne.

Dlatego też w przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się kiermasz ciast. Nie zabraknie „śmietanowca proboszcza”, tortów bezowych i innych słodkości. Cały dochód będzie przeznaczony na działania renowacyjne.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłą Zofię Uher, którą w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Módlmy się również za zmarłych z naszej parafii, naszych rodzin i zmarłe ofiary epidemii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini