Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 1 października 2023

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
- w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
- w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
- w piątek wspomnienie św. Brunona, prezbitera i pustelnika
- w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nabożeństwo I-czwartkowe po Mszy św. o godz. 18:00. Na mszę św. zapraszamy Apostolat Margaretka.

W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia możemy skorzystać z sakramentu pojednania podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo I-piątkowe po mszy św. o godz. 8:00, 16:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Ojcowie w godzinach dopołudniowych udadzą się do chorych w naszej parafii.

W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18:00. Tego dnia także  msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn o godz. 19:15.

Dziś rozpoczął się październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W tym czasie w naszym kościele różaniec będzie odmawiany codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału dzieci, a szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Dziś na mszy św. o godz. 10:00 poświęcenie nowego różańca procesyjnego, ufundowanego przez Koło br. Alberta, a po mszy zmiana tajemnic. 8 października na godz. 10:00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. na poświęcenie różańców.

Kochani dziś zgodnie z zapowiedzią po mszach świętych odbędzie się kiermasz ciast i soków cysterskich, a także kalendarza na 2024 rok i światła zawierzenia bł. Wincentego. Można nabyć również dynie, doskonałe na zupy, konfitury i ciasta. Dziękujemy za pomoc Kołom Gospodyń Wiejskich z Sudołu i Chorzewy oraz Prząsławia, a także rodzinie Szprochów  z Laskowa. Ofiara za ciasto to min. 25 zł, To cegiełka, która pozwoli nam na dalsze prace remontowe.

W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszam zelatorki wszystkich Kół Różańcowych naszej parafii na spotkanie. A na godzinę 20:00 spotkanie osób, które zgłosiły się do udziału w pieszej pielgrzymce z Krakowa do Jędrzejowa szlakiem bł. Wincentego Kadłubka

W środę 4 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie. kiermasz ciast.

W najbliższą sobotę 7 października w naszym sanktuarium odbędzie się XV Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 a zakończy o godz. 14:00. O godzinie 12:00 bp Jan Piotrowski przewodniczyć będzie uroczystej mszy św. Tego dnia w okolicach ul. Klasztornej i Wilanowskiej może dojść do utrudnienia w ruchu. Dlatego bardzo prosimy o dostosowanie się do zaleceń policji
i innych służb, dbających o nasze bezpieczeństwo.

W niedzielę 8 października, na mszy św. o godz. 12:00, wraz z mieszkańcami Laskowa będziemy dziękować za tegoroczne plony oraz prosić o Boże błogosławieństwo dla tej miejscowości.

Zarząd Stowarzyszenia „Jędrzejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku” zaprasza słuchaczy i sympatyków Uniwersytetu na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2023/24 połączoną z jubileuszem 10-lecia, która odbędzie się 5 października o godz. 15:30 w Centrum Kultury w Jędrzejowie. O godz. 14:00 odprawiona będzie msza w naszym Sanktuarium. Ponad Zarząd zaprasza seniorów do zostania studentem Uniwersytetu III Wieku. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Gość Extra poświęcony Matce Bożej w cenie 14 zł.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, zwłaszcza o. Brunowi, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych, których w tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Alicję Syta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie