Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 21 lipca 2024

W tym tygodniu Zakon Cysterski wspomina:
- w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny
- we wtorek – święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy
- w czwartek – święto św. Jakuba Apostoła
- w piątek – wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców NMP

Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa dziś modlimy się za kierowców i podróżujących. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Po mszach świętych będziemy święcili wszelkie pojazdy. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przekazane na fundusz wpierający zakup pojazdów i środków transportu dla polskich misjonarzy posługujących w krajach misyjnych.

W naszym klasztorze trwa XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncerty odbywają się we wszystkie soboty lipca i sierpnia o godz. 19.00. W najbliższą sobotę w repertuarze: popularna klasyka i muzyka filmowa Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały, Robert Grudzień – organy, fortepian.

Odpowiadając na apel ks. biskupa, z  a tydzień, do puszki przy ołtarzu Serca Jezusowego, będzie można złożyć ofiary na produkcję filmu „Znak sprzeciwu” nt. buntu młodzieży z Włoszczowy przeciw ściąganiu krzyży w salach lekcyjnych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie o. proboszczowi Jakubowi,  życzymy obfitości łask Bożych, a parafianom i gościom wypoczywającym w naszym mieście, Bożej opieki za przyczyną bł. Wincentego oraz radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych Mariana Pełkę i Helenę Równicką, których w tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie