Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 28 LUTEGO 2021

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek comiesięczne wspomnienie zmarłych cystersów posługujących w tutejszym klasztorze oraz zmarłych krewnych

W tym tygodniu przypadają także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

- W pierwszy czwartek modlimy się o dar nowych powołań do służby Bogu. Na mszę św. wieczorną z kazaniem zapraszamy szczególnie apostolat Margaretka, po mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

- W pierwszy piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa. Msze św. o godzinie 6.30, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po mszach o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Spowiadamy podczas każdej mszy św., taca z tego dnia jest przeznaczona na wsparcie dzieła misyjnego diecezji kieleckiej. W godzinach dopołudniowych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną tylko do tych chorych, którzy sobie tego zażyczą.

- W pierwszą sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi. O godz. 17.30 różaniec a po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie. Także tego dnia o godz. 19.00 odbędzie się msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn.

Dzisiejsza niedziela jest dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy ołtarzu Najświętszego Serca znajduje się skarbona do której można złożyć ofiarę na wsparcie dzieł ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych prowadzonych przez misjonarzy.

Od poniedziałku do środy w naszym sanktuarium będą trwały rekolekcje dla wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”. Rekolekcje są otwarte dla wszystkich i będą przebiegały pod hasłem „Wielkie rzeczy dojrzewają w cieniu krzyża”. Będzie je prowadził o. proboszcz Jakub Zawadzki. Spotkania w kościele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

Jutro przypada pierwsza rocznica erygowania kaplicy całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. Dziękujemy dobremu Boga za to wielkie źródło łaski dla naszej parafii i całego miasta. Dziękujemy wszystkim, którzy trwają na modlitwie w tej kaplicy oraz serdecznie do niej zachęcamy.

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.30 (wyjątkowo ze względu na pierwszy piątek), 17.15 i 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

Przy ołtarzu Serca Jezusowego jest kosz na dary żywnościowe oraz skarbona na jałmużnę wielkopostną. Dzięki tym darom przygotujemy paczki żywnościowe na święta dla potrzebujących rodzin naszej parafii.

W zakrystii do skrzynki można składać ofiary na budowę ciemnicy i Bożego Grobu.

Zwracamy się z uprzejmym apelem o niewyrzucanie śmieci domowych i gospodarczych za mur na teren klasztoru, a także do koszów na parkingu. Prosimy Was o odpowiedzialną reakcję, gdybyście byli świadkami takich zachowań. Prosimy także, abyśmy wszyscy dbali o to, aby w czasie sezonu grzewczego, drzwi do kościoła były stale zamknięte.

Informujemy, że w poniedziałek, 8 marca podczas mszy św. o godz. 18.00 po trzyletnim remoncie zostanie ponownie poświęcona kaplica bł. Wincentego Kadłubka. Poświęcenia dokona ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski w asyście ks. bpa Jana Piotrowskiego, pasterza diecezji kieleckiej, opatów cysterskich, naszego konwentu i zaproszonych gości. Już dziś serdecznie Was zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.  W tym tygodniu w kaplicy zostanie jeszcze zamontowane nowe, specjalistyczne oświetlenie. Z czasem pojawi się w niej także nowa ambona oraz drewniane stalle. Jeśli jeszcze chcielibyście wspomóc nas w wykonaniu tych ostatnich prac, to można to uczynić przez ofiary składane do skarbony przy kaplicy. Z serca dziękujemy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Choć od Świąt Bożego Narodzenia minęły już ponad dwa miesiące, a w Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, to 26 lutego poznaliśmy wyniki III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Parafialną Szopkę Bożonarodzeniową. W tegorocznym konkursie szopka zbudowana w naszym sanktuarium zdobyła pierwsze miejsce.

Na zakończenie pomódlmy się za zmarłych: Bolesławę Krzanowską i Danutę Sputo, które w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini