Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU, 27 listopada 2022

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w środę święto św. Andrzeja, apostoła
- w piątek wspomnienie zmarłych braci, przyjaciół i dobrodziejów zakonu
- w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski.  

W tym tygodniu Biskup Kielecki Jan Piotrowski obchodzi ósmą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, a swoje imieniny obchodzi bp Andrzej Kaleta. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Rozpoczynamy czas Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. W dni powszednie Adwentu, oprócz uroczystości, o godz. 6:30 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Podczas rorat będzie głoszone krótkie kazanie. Zapraszamy serdecznie i zachęcamy, by przynosić ze sobą lampiony. Msza św. planowana na godz. 7:00 rozpoczynać się będzie z kilkuminutowym opóźnieniem.

Od dziś będziemy się modlić w  nowoprzyjętych wypominkach rocznych i półrocznych. W wypominkach półrocznych modlić się będziemy o godz. 9:30, zaś w rocznych o godz. 11:20.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.                
W pierwszy czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nabożeństwo I-czwartkowe po Mszy św. o godz. 18:00. Na godz. 17:00 zapraszamy na Eucharystię Apostolat Margaretka.
W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia możemy skorzystać z sakramentu pojednania podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo I-piątkowe po mszy św. o godz. 8:00, 16:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Ojcowie w godzinach dopołudniowych udadzą się do chorych w naszej parafii.   
W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Różaniec o 17:30. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18:00. Tego dnia także  msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn o godz. 19:15.

Od dziś w zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, składając za niego dobrowolną ofiarę. Tradycyjnie można nabyć także świece, w ramach akcji Caritas Polska „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” Cena niestety uległa zmianie i jest wyższa niż w ubiegłym roku i wynosi 9 zł za szt. Można również składać datki do skrzynki na budowę żłóbka oraz datki dla rodzin potrzebujących wsparcia z naszej parafii.

Dobiega końca miesiąc listopad. Bardzo prosimy o to, by uporządkować kwiaty i wypalone znicze na grobach naszych bliskich.

W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel, na prośbę biskupa ordynariusza Jana będą zbierane do puszek.

W zakrystii można nabyć kalendarz rolniczy w cenie 35 zł za sztukę i inne kalendarze po 7 zł za sztukę.

W sobotę o godz. 12:00 odbędzie się Druga Jędrzejowska Barbórka przy źródełku.

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty na budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci chorych na nowotwory zebrano w naszej parafii 4016 zł 50 gr, a w parafii MB Łaskawej 1632 zł, 50 gr. W sumie wolontariusze Szkoły SP nr 3 zebrali 5650 zł.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie informuje o dodatkowych dyżurach specjalistów w ramach Kampanii „Białej Wstążki”. Szczegółowe informacje znajdują się na szklanych drzwiach.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego. Szczęść Boże.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych, których w tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej: Zygmunta Laube, Tadeusz Kałwa, Wandę Trólka i Katarzynę Tabor. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini