Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 28 czerwca 2020

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6:30, 7:00, a z kazaniem o godz. 10:00 i 18:00.

- w piątek święto św. Tomasza, apostoła

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Nabożeństwa czerwcowe do wtorku o godz. 17:30.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.              

W pierwszy czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nabożeństwo  I-czwartkowe po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy w sposób szczególny wspólnotę margaretkową.

W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia możemy skorzystać z sakramentu pojednania podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo I-piątkowe po mszy św. o godz. 8:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Ojcowie w godzinach dopołudniowych udadzą się do chorych w naszej parafii.

W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18:00.
W tym dniu zostanie odprawiona również msza św. i adoracja dla mężczyzn o godz. 19:00.

Dziś po raz ostatni będą odprawione msze św. dodatkowe w naszym sanktuarium o 13:00 i 15:30.
W kaplicach porządek mszy świętych popołudniowy w Chorzewie o 16:00, a w Prząsławiu o 17:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym Sanktuarium codziennie od godz. 7:00. Zachęcamy do modlitwy w ciągu całego tygodnia.

W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy siostrę przełożoną Hospicjum bł. Bernardyny Jabłońskiej z Miechowa. Jak co roku będziemy mogli wspomóc swoją ofiarą to miejsce tak potrzebne ludziom w dzisiejszych czasach.

Także w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w Sudole będzie miało miejsce poświęcenie pól.

Terenowe biuro Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na spotkanie Rodziny Radia Maryja, w tym roku wyjątkowo w sobotę, 11 lipca. Zapisy w zakrystii.

Wyrażam ogromną wdzięczność dla o. Marka za przygotowanie uroczystości odpustowych w Prząsławiu, a wszystkim wiernym dziękuję za obecność. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej troski o kaplicę, a także jej otoczenia. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom, a nade wszystko wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom, wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego. Szczęść Boże!

W gablocie ogłoszeniowej znajduje się apel przewodniczącego KEP.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłe Danutę Kozłowską i Barbarę Błaszkiewicz-Smacką, które w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini