Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 26 LIPCA 2020

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w środę wspomnienie św. Marii, Marty i Łazarza, przyjaciół Pana

- w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbiera

- w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Wczoraj w naszej parafii miała miejsce Pierwsza Komunia Święta. Trzecia grupa dzieci przyjmie Sakrament Eucharystii dziś o godz. 13.30. W Białym Tygodniu zapraszamy dzieci komunijne do udziału we mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek i czwartek – grupa pierwsza, we wtorek i piątek grupa druga zaś w środę i sobotę grupa trzecia.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP. Różaniec o godz. 17.30, a nabożeństwo I-sobotnie po mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu zostanie również odprawiona msza św. i adoracja dla mężczyzn o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej w naszej kaplicy w Chorzewie o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę odbędzie po mszach św. odbędzie się kiermasz książki religijnej. W atrakcyjnych cenach będzie można nabyć modlitewniki, książki, filmy religijne, różańce i dewocjonalia. Cały zysk będzie przeznaczony na wsparcie projektu wymiany pieców na ekologiczne w naszym kościele i klasztorze.

Ojciec Opat udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży w dniu 16 sierpnia o godz. 13.30 i 15.00. Szczegółowe informacje podamy za tydzień.

Soleizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom, a nade wszystko wszystkim odpoczywającym podczas wakacji, wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego. Szczęść Boże!

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłego Dominika Kunatam którego w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini