Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, II NIEDZIELA ADWENTU, 5 GRUDNIA 2021

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- we wspomnienie wtorek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

- w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Msze św. tego dnia o godz. 6:30, 7:00 oraz z kazaniem o 10:00, 13:00, 16:00 i 18:00. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 trwać będzie godzina łaski. Tego dnia kończy się rok św. Józefa. Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi po każdej mszy świętej.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Biskupi polscy proszą o pomoc Kościołowi w krajach byłego Związku Sowieckiego. Część tacy z dnia dzisiejszego przekażemy na ten cel.

Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 10:00

O 15:30 msza św. dla kandydatów do bierzmowania.

Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Zapraszamy z lampionami na  msze św. roratnie z kazaniem w dni powszednie o 6:30, oprócz uroczystości.

W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, składając za niego dobrowolną ofiarę, a także świece Caritas po 7 zł. za szt. W zakrystii można złożyć ofiarę na budowę tegorocznego żłóbka oraz na wykonanie dekoracji świątecznych w kościele.

Do skrzynki, która znajduje się przy ołtarzu Serca Jezusowego możemy składać dobrowolne datki na zakup produktów spożywczych dla rodzin potrzebujących pomocy z naszej parafii, zaś do kosza można takie produkty składać.

W przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła będzie można nabyć kalendarz cysterski, a także ręcznie malowaną bombkę z fasadą naszego kościoła. Cena kalendarza to 15 zł, a bombki min. 50 zł. Kalendarz i bombki to kolejne cegiełki, dzięki którym będziemy podejmować kolejne prace w kościele i klasztorze.

W dniach od 17 do 19 grudnia będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi o. Arkadiusz Bąk, franciszkanin konwentualny z Harmęż k/ Oświęcimia. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

Kochani bracia i siostry! Czas Bożego Narodzenia kojarzy nam się także z wizytą duszpasterską, której zadaniem jest zawsze modlitwa oraz umocnienie więzi wiernych z duszpasterzami. Tak jak w ubiegłym roku możliwe jest odwiedzenie tych rodzin, które sobie tego wyraźnie życzą i zapraszają duszpasterza. Stąd do końca grudnia można będzie złożyć taką deklarację w zakrystii czy telefonicznie na furcie klasztornej podając nazwisko rodziny oraz adres wraz z telefonem kontaktowym. Osoby te odwiedzać będziemy w styczniu, o czym będziemy informować. Pozostałe osoby z konkretnych miejscowości, ulic czy bloków zapraszać będziemy do naszego Sanktuarium na Mszę św. Podczas tych Eucharystii będziemy się modlić w intencji mieszkańców oraz zostanie udzielone błogosławieństwo kolędowe. Pobłogosławimy wtedy również wodę, którą będzie można zabrać ze sobą, aby po powrocie pokropić mieszkania czy domy.

Zgodnie z nowymi wytycznymi rządowymi od 1 grudnia w naszej świątyni może jednocześnie przebywać 212 osób. Do limitu tego nie liczą się osoby zaszczepione. Kuria Diecezjalna w Kielcach i Sanepid przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa.

W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarz rolniczy po 28 zł i kalendarz misyjny po 8 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Przy szklanych drzwiach znajdują się informacje Powiatowego Centrum Rodzinie w Jędrzejowie nt. VIII Powiatowej Kampanii Białej Wstążki, a także bezpłatnych dyżurów psychologa i adwokata.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, a naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Miłosierdziu dobrego Boga polećmy zmarłe Teresę Górasińską, Krystynę Wrzosek i Wiesławę Skwarczyńską, które pożegnaliśmy w minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini