Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU, 20 WRZEŚNIA 2020

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

- w środę wspomnienie św. Ojca Pio

Dzisiaj po mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 będzie można nabyć ciasto przygotowane przez o. Proboszcza, z którego dochód będzie przeznaczony na wymianę pieców i rozbudowę kotłowni. To ciasto zostało przygotowane, ponieważ w poprzednim tygodniu nie dla wszystkich wystarczyło. Z całego serca dziękujemy za Waszą życzliwość. Wynik kwesty w ubiegłą niedzielę to 12 150 zł. Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z Laskowa i Chorzewy, a także Paniom z „Galerii na szlaku” za ogromne wsparcie naszego wspólnego dzieła.

Dzisiaj i za tydzień na mszę św. o godz. 15.30 zapraszamy młodzież, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym roku szkolnym. Zapisy odbędą się tylko dzisiaj i najpóźniej za tydzień.

W środę w naszej wspólnocie będziemy przeżywali szczególnie podniosły jubileusz 880-lecia fundacji naszego opactwa oraz 75 rocznicę powrotu cystersów do Jędrzejowa. Z tej okazji przed południem w naszych piwnicach odbędą się wykłady przeznaczone dla młodzieży zaś po południu zapraszamy Was wszystkich do udziału w uroczystościach. Mszy św. dziękczynnej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej. Śpiew podczas tej mszy św. będzie prowadził Jędrzejowski Chór Miejski. O godz. 19.30 zapraszamy na koncert Kwartetu Smyczkowego Orkiestry im. Telemanna z Krakowa pt. Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku. Po koncercie będzie możliwość zwiedzania naszego klasztoru z przewodnikiem oraz obejrzenia wystawy pn. Powrót do macierzy, która została przygotowana specjalnie na tę okazję.

Informujemy, że w związku z tymi uroczystościami, wszystkie intencje z mszy św. nowennowej, przyjęte na 23 września będą odprawione dnia 4 listopada o godz. 18.00, tak, aby nie powtarzać intencji zamówionych.

W sobotę 26 września o godz. 12:00 w naszej wspólnocie parafialnej będzie miała miejsce pierwsza Komunia Święta ostatniej grupy dzieci. Przygotowania zgodnie z programem rozdanym rodzicom.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Rozpoczynamy dzisiaj czytanie ofiar, które zostały złożone indywidualnie na potrzeby wymiany ogrzewania.

– rodzina Chrzanowskich z Sudołu 1.000 zł.

– koło różańcowe św. br. Alberta 200 zł.

– koło różańcowe św. o. Pio 200 zł.

– rodzina Nowińskich 100 zł.

– Barbara i Wiesław Sopel z ul. Kadłubka 100 zł.

– pewna rodzina z Prząsławia 500 zł

– Jadwiga Rama z ul. Dmowskiego 200 zł

– pewna rodzina z ul. Klasztornej 200 zł

– Arnold Chrzanowski z żoną 1.000 zł

– pewna osoba z ul. Dmowskiego 200 zł

– pewna osoba z ul. Dmowskiego 200 zł

– pewna osoba z ulicy Spółdzielczej 500 zł

– rodzina Retermanów z Jędrzejowa 500 zł

– pewna rodzina z ul. Osiedlowej 100 zł

– pewna osoba z ul. Dmowskiego 200 zł.

– pewna osoba 100 zł.

– pewna osoba z ul. Dmowskiego 100 zł

– pewna osoba z ul. 11 Listopada 100 zł

– pewna rodzina 200 zł

– pewna rodzina 100 zł.

Kolejną część ofiar składanych indywidualnie odczytamy w następną niedzielę. Z serca dziękujemy za Wasze wsparcie i zapewniamy o naszej codziennej modlitwie w Waszej intencji.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zaś naszym parafianom i gościom życzenia błogosławionego tygodnia za wstawiennictwem naszego patrona bł. Wincentego.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Reginą Wójcik i Ninię Kęczkowską. Polećmy je miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini