Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 4 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ W CIĄGU ROKU, 29 STYCZNIA 2023

W kalendarzu liturgicznym na najbliższy tydzień wspominamy:
- w poniedziałek wspomnienie zmarłych ojców, braci i dobrodziejów zakonu
- we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
- w czwartek Uroczystość Ofiarowania Pańskiego - w naszej polskiej tradycji nazywana świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przyniesiona do poświęcenia przez nas tego dnia świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Porządek mszy świętych: 6:30, 7:00 i z kazaniem o 10:00, 16:00, 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone świece na mszy św. o godz. 16:00. Na mszy św. o godz. 10:00 zostanie odprawiona intencja za walczących w obronie Ojczyzny, w rocznicę odbicia żołnierzy Armii Krajowej z rąk hitlerowców.
- w sobotę obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego. Gościć będziemy siostry zakonne i zakonników z terenu naszej diecezji. Uroczysta msza św. o godz. 12:00 pod przewodnictwem bpa Andrzeja Kalety. Z tego względu kancelaria parafialna w sobotę będzie nieczynna.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.               
W pierwszy czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nabożeństwo  I-czwartkowe po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy szczególnie apostolat Margaretka.
W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia możemy skorzystać z sakramentu pojednania podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo I-piątkowe po mszy św. o godz. 8:00, 16:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Ojcowie w godzinach dopołudniowych udadzą się do tych chorych.
W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec o godz. 17.30 , a nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy św. o godz. 18:00. Tego dnia na godz. 19.15 zapraszamy na mszę świętą i adorację Najświętszego sakramentu tylko dla mężczyzn.

W niedzielę 12 lutego po mszach świętych odbędzie się zbiórka na rzecz ratowania życia 12-letniego jędrzejowianina Radka Taborka. OD DAWNA NIKT NIE SPOTKAŁ SIĘ Z TAK RZADKĄ, LEKOODPORNĄ BIAŁACZKĄ ANI TU W POLSCE, ANI ZA GRANICĄ! Choroba u Radka jest tak specyficzna, że NFZ nie ma jej ujętej w programie refundacyjnym… Musimy w cztery tygodnie uzbierać niebagatelną kwotę ponad 1 milion 300 tysięcy złotych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Na zakończenie pomódlmy się za zmarłych Leokadię Latos, Macieja Janowskiego, Andrzeja Cedro, których w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini