Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą, 2 października 2022

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
- w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
- w czwartek wspomnienie św. Brunona, kapłana i eremity
- w piątek wspomnienie NMP Różańcowej

Dzisiaj na mszy św. o godz. 10:00 poświęcenie różańców dzieciom komunijnym, a po  mszy św. zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. Natomiast po mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe na godzinę 17.30.   

W ubiegły poniedziałek ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” rozpoczęliśmy „Rekolekcje ewangelizacyjne odnowy wiary”.  Są to rekolekcje mające na celu pogłębienie wiary, otwarcie się na miłość Bożą i charyzmaty Ducha Świętego jak również zbudowania i odkrycia więzi i jedności Wspólnoty, w której można się dzielić swoimi doświadczeniami. Rekolekcje trwać będą przez jeszcze kolejnych 8 poniedziałków o godzinie 18:00 mszą św. z kazaniem, a po niej konferencja i spotkania w grupkach dzielenia. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Białek, wikariusz parafii św. Józefa w Kielcach.

We wtorek o godz. 18.00 msza św. w intencji terenowego biura Radia Maryja i Matek w modlitwie.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Nabożeństwo I-czwartkowe z różańcem o powołania o godz. 17:30, a po nim msza św. z kazaniem. Tego dnia do modlitwy o powołania zapraszamy w sposób szczególny osoby z Apostolatu Margaretka. W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia możemy skorzystać z sakramentu pojednania podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo I-piątkowe po mszy św. o godz. 8:00, 16:00 i  z różańcem o 17:30. Taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Ojcowie w godzinach dopołudniowych udadzą się do chorych w naszej parafii.  

W sobotę, 8 października zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium św, Jana Pawła II i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach na 7 Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka. W spotkaniu po raz pierwszy w Polsce będzie uczestniczyła Louise Ward (czyt. Luis Łord), założycielka apostolatu z Kanady, Zapisy trwają do czwartku w zakrystii.

Informujemy, że w sobotę 8 października br. w godzinach popołudniowych kancelaria parafialna będzie zamknięta.

W sobotę 22 października organizujemy jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i grobu sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca w Kalwarii Pacławskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zapisy w zakrystii.

Moi drodzy wyrażamy Wam ogromną wdzięczność za datki składane podczas naszego ubiegłotygodniowego kiermaszu. Zebrano 12.700. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup kolejnej części opału na zimę.

Dyżury w sprawie cmentarza:
Poniedziałek 02.10 – 15:00-17:00
Środa 04.10 – 15:00 – 17:00
Czwartek 05.10 – 15:00 – 17:00
Kolejne dyżury będą podawane na bieżąco

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, zwłaszcza o. Bruno, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Miłosierdziu Bogu polećmy zmarłych Dariusza Brodzika,  Waldemara Sękóla i Janinę Chabior których w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Prośmy również za zmarłych z naszych rodzin i naszej parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini