Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA, 14 lipca 2024

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
- w piątek wspomnienie zmarłych ojców, braci i dobrodziejów zakonu

Dziś na sumie modlić się będziemy w intencji jędrzejowskiej policji z okazji ich dorocznego święta. Jest to dobra okazja, aby podziękować policji za pomoc i wsparcie podczas organizacji uroczystości religijnych.

W środę o godz. 17.30 różaniec za zmarłych i o godz. 18.00 msza św. zbiorowa.

Z racji na zbliżające się wspomnienie św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę będziemy modlić się za kierowców i podróżujących. Po mszach świętych poświęcenie wszelkich pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przekazane na fundusz wpierający zakup pojazdów i środków transportu dla polskich misjonarzy posługujących za granicą.

W naszym klasztorze trwa XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncerty odbywają się we wszystkie soboty lipca i sierpnia o godz. 19.00. W następną sobotę wystąpią soliści filharmonii we Lwowie, Marianna Laba – sopran i Olena Matseluk – organy. Zapraszamy.

Przypominamy, że w wakacje kancelaria parafialna jest otwarta w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.30 oraz w soboty od 8.00 do 10.00.

Komunikat biskupa. W odpowiedzi na prośbę ks. biskupa informujemy, że w naszej parafii zbiórkę przeprowadzimy w niedzielę 28 lipca.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Kamila de Leliis, jest to dzień imienin naszego pana organisty Kamila Frąsia. Panu Kamilowi dziękujemy za posługę w naszym sanktuarium i z okazji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa i pomyślności w życiu zawodowym i rodzinnym. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia szczególnie naszemu o. Włodzimierzowi, życzymy obfitości łask Bożych, a parafianom i gościom wypoczywającym w naszym mieście, Bożej opieki za przyczyną bł. Wincentego oraz radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych: Wiesława Sajdaka, Genowefę Grad, Jana Wójcika, Zbigniewa Chatysa i Zbigniewa Wojewodę, których w tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie