Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VII Niedzielę Wielkanocną

– Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 24 maja 2020

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła

- w czwartek wspomnienie zmarłych braci, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów zakonu

Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

Kancelaria parafialna w dalszym ciągu czynna będzie w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę  w godzinach popołudniowych w godz. 17:00 – 18:30.

Podajemy terminy poświęcenie pól:

- na Wilanowie 31 maja o godz. 14:30, a o godz. 15:30 w Laskowie Małym

- w Laskowie Dużym 7 czerwca o godz. 15:30.

Przy przygotowanych ołtarzach modlić się będziemy o szczęśliwe urodzaje. Na zakończenie kapłan pobłogosławi wszystkich zebranych oraz daną miejscowość Najświętszym Sakramentem. Z racji na istniejące obostrzenia msze św. w intencji mieszkańców będą odprawione w kościele klasztornym. Termin mszy zostanie podany mieszkańcom w dniu poświęcenia pól.

W niedzielę w dalszym ciągu, aż do odwołania, będą odprawiane dwie dodatkowe msze św. o godz. 13:00 i 15:30. Z racji na zwiększoną liczbę uczestników mszy św. i nabożeństw w naszej świątyni do 79 osób, zachęcamy do brania udziału w mszach św. niedzielnych oraz w ciągu tygodnia.

We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

Dziękujemy Wam kochani za ogromną życzliwość i serce oraz przejawy troski o naszą świątynię i klasztor. Wszystkich Was ogarniamy naszą modlitwą i życzliwością. Niestety nie wszystkim zależy na pielęgnowaniu tego miejsca, a zwłaszcza otoczenia. Bowiem w ostatnim czasie na nowo zaśmiecane są aleje, a także otoczenie kościoła i klasztoru. Bardzo prosimy, abyśmy reagowali w razie zauważenia, gdy ktoś  lekkomyślnie wyrzuca butelki czy inne śmieci. Nikt z nas nie chciałby, by takie rzeczy zdarzały się w naszych obejściach. Za waszą wrażliwość, także w tej materii, dziękujemy.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych w minionym tygodniu Marka Chrzanowskiego, Bogusława Chudzika i Mariolę Gliwińską, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Módlmy się również za zmarłą w czwartek mamę o. Włodzimierza -  Marię Łapacką, zmarłych z naszych rodzin i zmarłe ofiary epidemii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini