Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Świętej, 4 czerwca 2023

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przypomina nam, że Bóg objawia się jako Ojciec, będący naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w tajemnicy Syna, który stał się Człowiekiem, abyśmy doświadczyli Bożej miłości. Objawia się także w osobie Ducha Świętego, aby nas doprowadzić do pełni prawdy. Dziś kończy okres komunii św. wielkanocnej. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Róż Różańcowych po mszy św. o godz. 10.00.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
- w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 12.00, 18.00. Procesja wyruszy po mszy św. o godz. 8.30 i przejdzie ulicami Klasztorną, Spółdzielczą, Słodową, Konarskiego, Osiedlową. Stąd bardzo prosimy o udekorowanie okien i posesji, oraz przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, na ul. Spółdzielczej przy posesji p. Janowskich, przy ul. Słodowej, przy posesji p. Musiałów, przy ul. Osiedlowej przy posesji p. Grabowskich. Czwarty ołtarz zostanie przygotowany na placu kościelnym. Ze względu na procesje tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 10.00.
- w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa i mnicha naszego zakonu.

Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

Codziennie w oktawie Bożego Ciała procesja alejami w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

KOMUNIKAT BISKUPA
Mając na uwadze Dekret Biskupa Kieleckiego ustanawiający Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany z dnia 4 maja 2018 r. oraz Regulamin Diecezjalnego Funduszu Remontowo-Budowlanego z dnia 4 maja 2018 r., proszę, aby w niedzielę 4 czerwca 2023 r. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek w parafiach diecezji kieleckiej, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. Zbiórka ta zastępuje ofiary zbierane na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Ofiary prosimy przekazywać do kasy kurialnej lub na konto Kurii. Ofiarodawcom z serca błogosławię † Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI.
W odpowiedzi na powyższy apel takie ofiary można złożyć do skrzynki przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dziś w Sudole o godz. 16.00 poświęcenie pól wraz z mszą świętą.

W najbliższy piątek odbędzie się kolejne czuwanie z bł. Wincentym Kadłubkiem. Do naszego sanktuarium będą pielgrzymowali wierni z dekanatów Kielce Zachód, Proszowice i Skała. Zachęcamy także naszych parafian do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.
Program jest następujący:
godz. 19.30 – rozpoczęcie i słowo powitania – o. Opat
Godzinki ku czci bł. Wincentego Kadłubka
godz. 20.15 – konferencja o bł. Wincentym (mnich cysterski)
godz. 21.00 – Apel Jasnogórski
Przerwa na poczęstunek, możliwość nabycia pamiątek
godz. 22.00 – nabożeństwo z relikwiami (z możliwością napisania intencji)
godz. 22.40 – przygotowanie do mszy św.
godz. 23.00 – msza św. ku czci bł. Wincentego z błogosławieństwem relikwiami

Za tydzień poświęcenie pól w następującym porządku: w Laskowie Małym o godz. 16.00, w Wilanowie o godz. 16.00, w Laskowie Dużym o godz. 17.00 oraz w Książe Skroniowie o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy mieszkańców tych miejscowości do wspólnej modlitwy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a zwłaszcza o. Wiesławowi życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłą Wiesławę Sadłochę, którą w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej, módlmy się za zmarłych z naszych rodzin i parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie