Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 25 LIPCA 2021

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

- w czwartek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza, przyjaciół Pana

- w sobotę wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbiter

Dzisiaj wspominamy św. Krzysztofa. Zgodnie z chrześcijańską tradycją św. Krzysztof zajmował się przenoszeniem podróżnych przez Jordan. Z czasem stał się patronem wszystkich podróżujących, a dzisiaj, w sposób szczególny patronuje kierowcom. Z okazji jego wspomnienia, przed zakończeniem mszy św. odbędzie się błogosławieństwo wszelkich pojazdów i wszystkich kierowców. Po mszy św. kapłani pokropią wodą święconą wszystkie pojazdy. Przy okazji poświęcenia można złożyć ofiarę w podziękowaniu za bezpieczną jazdę w minionym roku oraz otrzymać pamiątkowy breloczek lub emblemat ze św. Krzysztofem. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na zakup samochodów dla misjonarzy posługujących w trudnych częściach świata.

W minionym tygodniu rozpoczęły się prace przy zagospodarowaniu terenu przed bramą wejściową od strony Wilanowa. Działania są prowadzone przez pracowników instytucji podległych gminie Jędrzejów. Dzieje się tak m.in. dlatego, że granice klasztoru przebiegają po granicy muru okalającego klasztor, zagospodarowanie i utrzymanie terenu wokół murów podlega urzędowi miasta. Serdecznie dziękujemy panu burmistrzowi Marcinowi Piszczkowi, za pozytywną odpowiedź na naszą prośbę o pomoc w uporządkowaniu tego miejsca. Ta inwestycja dopełni nasze wcześniejsze działania przy zabytkowych bramach i sąsiadujących z nimi murami.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie informuje o uruchomieniu specjalnego programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc oraz o bezpłatnych poradach adwokata i psychologa, z których będzie można skorzystać w sierpniu. Szczegóły znajdują się w gablocie ogłoszeniowej oraz na stoliku w kruchcie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Wszystkim, którzy w najbliższych dniach przeżywają imieniny lub jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Naszą szczególną modlitwą obejmujemy o. Jakuba, proboszcza naszej cysterskiej parafii, który dziś obchodzi dzień imienin. Wszystkim parafianom i gościom, a także wypoczywającym na wakacjach, składamy życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem bł. Wincentego.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy Stanisława Powązkę, jego i zmarłych bliskich naszemu sercu, polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie….

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini