Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 19 czerwca 2022

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
- w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Dzisiaj o godz. 17.00 w Sudole poświęcenie pól.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

W piątek 24 czerwca podczas mszy św. o godz. 8.00 będzie odprawiona msza św. dziękczynna za kończący się rok szkolny dla nauczycieli, dzieci i pracowników SP nr 3 w Jędrzejowie.

O godz. 9:00 będzie odprawiona Eucharystia w ramach Wojewódzkiego Zakończenia Roku Szkolnego, której będzie przewodniczył bp. Andrzej Kaleta. Z tego względu kancelaria w piątek będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych.

W przyszłą niedzielę przypada odpust ku czci Serca Jezusowego w Prząsławiu. Msza odpustowa o godz. 16:00.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za udział i zaangażowanie w procesję Bożego Ciała. Wyrazy wdzięczności kierujemy do: mieszkańców ulic Dmowskiego i Reymonta za przygotowanie ołtarzy, mieszkańcom ul. Dmowskiego, Reymonta, Klasztornej za kwiaty i ofiary na kwiaty do ołtarzy; ministrantom, asyście do niesienia baldachimu, Panu organiście, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz ich rodzicom, a także Różom Różańcowym i Paniom z Koła Gospodyń wiejskich w Laskowie.

Dziękujemy również za przybranie okien emblematami religijnymi na trasie procesji. Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Jędrzejowie za pomoc przy organizacji procesji. Prosimy wiernych również o podobne zaangażowanie w najbliższy czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Codziennie w oktawie Bożego Ciała procesja alejami po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów podczas tego tygodnia. Zakończenie oktawy rozpoczniemy w czwartek Eucharystią o godzinie 17:00. Na jej zakończenie odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a po niej wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy po alejach. Przy czwartym ołtarzu pobłogosławimy kwiaty i zioła.

Kochani bracia i siostry. Jesteśmy w trakcie realizacji wielu inwestycji, które pozwalają by nasze sanktuarium, klasztor i jego otoczenie zyskały nowy blask. Nie byłoby to możliwe bez waszego wsparcia. My także, jak wielokrotnie podkreślamy przy różnych okazjach, pracujemy i próbujemy pozyskiwać kolejne środki pieniężne.  Dlatego też w przyszłą niedzielę 26 czerwca po mszach świętych odbędzie się kiermasz ciast i innych słodkości, z którego fundusze zostaną przeznaczone na kolejne prace.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych z naszej parafii, naszych rodzin i parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini