Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU, 3 grudnia 2023

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
- w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. tego dnia o godz. 6.30, 7.00 oraz z kazaniem o 10.00, 13.00, 16.00 i 18.00. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 trwać będzie godzina łaski. Na mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie łańcuszków z medalikami dla dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Rozpoczynamy czas Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. W dni powszednie Adwentu, oprócz uroczystości, o godz. 6.30 roraty, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Podczas rorat będzie głoszone krótkie kazanie. Zapraszamy serdecznie i zachęcamy, aby przynosić ze sobą lampiony. Msza św. planowana na godz. 7.00 rozpoczynać się będzie z kilkuminutowym opóźnieniem.

Dziś po mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

We wtorek o godz. 18:00 msza święta dla Radia Maryja i Matek w Modlitwie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca -  modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nabożeństwo I-czwartkowe po Mszy św. o godz. 18.00. Na tę mszę zapraszamy szczególnie apostolat „Margaretka”

Od dziś będziemy się modlić w  nowoprzyjętych wypominkach rocznych i półrocznych. W wypominkach półrocznych modlić się będziemy o godz. 9.30, zaś w rocznych o godz. 11.20.

Od dziś w zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, składając za niego dobrowolną ofiarę. Tradycyjnie można nabyć także świece, w ramach akcji Caritas Polska „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” po 9 zł za szt. Można również składać datki do skrzynki na budowę żłóbka oraz ofiary na paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.

W piątek 8 grudnia przypada kolejne czuwanie z bł. Wincentym Kadłubkiem w naszym Sanktuarium. Tego dnia będziemy gościć pielgrzymów z dekanatów: Piekoszów, Busko-Zdrój, Morawica, Wiślica. Zapraszamy również naszych parafian.

W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Część tacy z tego dnia przeznaczymy na ten cel.

W dniach od 21 do 23 grudnia będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi o. Piotr Filipek, karmelita bosy. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

Witamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej naszego nowego organistę pana Kamila Frąsia. Pan Kamil jest współautorem Śpiewnika Wawelskiego, śpiewnika na Międzynarodowy Kongres Chórów Pueri Cantores i śpiewnika ks. Siedleckiego, który uznany jest przez Konferencję Episkopatu Polski za Ogólnopolski Śpiewnik Liturgiczny. Jest także kompozytorem hymnu na beatyfikację bł. Zofii Czeskiej. Dyrektor artystyczny i organizator Pierwszego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Rok Liturgiczny w Muzyce” w Krakowie-Toniach. Jako organista pracuje od 2000 roku, związany był z takimi parafiami jak: Parafia św. Stanisława Kostki w Krakowskich Dębnikach oraz Bazylika Mariacka w Krakowie, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zielonkach, w kościele seminaryjnym pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła, zgromadzenia xx. Misjonarzy na Stradomiu w Krakowie. Wielokrotnie prowadził śpiew jako organista podczas telewizyjnych transmisji mszy św. między innymi z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach czy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, autor cyklu edukacyjnego dotyczącego pracy organistów. Ostatnio był organistą tytularnym w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Panu Kamilowi życzymy Bożej opieki i wsparcia bł. Wincentego na czas pracy w naszym sanktuarium.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie informuję, iż z racji na X Powiatową Kampanię „Białej Wstążki”, zaplanowano dodatkowe nieodpłatne dyżury psychologa i adwokata oraz akcję edukacyjno- informacyjną. Szczegóły na ulotkach przy szklanych drzwiach, a także na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

Dyżur w sprawie cmentarza w najbliższy wtorek od 15.00 do 17.30.

Przypominamy, iż dziś odbędzie się III Jędrzejowska Barbórka przy źródełku. Rozpoczęcie o godz. 13.30 przemarszem ulicami Jędrzejowa wraz z Orkiestrą Górniczą z Czeladzi.

Ks. Tomasz Kubicki z parafii MB Łaskawej w Jędrzejowie zaprasza do udziału w pielgrzymce na południe Włoch m.in. Pompeje, Neapol, San Giovani Rotondo, Cascia, Asyż, Florencja i wiele innych miejsc. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej.

W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć dobrowolna ofiarą  odbudowę domu Państwa Kaczmarczyków z Ignacówki, który 12 listopada został dotknięty pożarem. Konieczna będzie wymiana dachu, okien, drzwi. Nasze wsparcie  jest ważne, bo Pan Mirosław, który stracił zdrowie w czasie pożaru, dwa tygodnie temu zmarł. Pani Iwonie Kaczmarczyk składamy wyrazy serdecznego współczucia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, zwłaszcza o. Christianowi, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego. Szczęść Boże.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych, których w tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej: Grzegorza Piaseckiego i Andrzeja Walczaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie