Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV niedzielę w ciągu roku, 13 września 2020

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po każdej mszy św. będzie można przyjąć indywidualne błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego, które są przechowywane w naszym sanktuarium.

We wtorek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

W środę – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników

W piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży, współpatrona Polski

W sobotę – wspomnienie wszystkich zmarłych w minionym rok ojców, braci i sióstr Zakonu Cysterskiego

Dzisiaj w opactwie cystersów w Krakowie-Mogile rozpoczyna się doroczny odpust ku czci Świętego Krzyża. Z tej okazji zapraszamy na pielgrzymkę do cudownego Pana Jezusa Mogilskiego w sobotę 19 września. Zapisy w zakrystii.

Dzisiejsza taca, za aprobatą papieża Franciszka, będzie przeznaczona na wsparcia katolickich sanktuariów w Ziemi Świętej. Zwyczajowo zbiórka ta odbywa się przy okazji adoracji krzyża w Wielki Piątek. W tym roku, ze względu na epidemię, została przeniesiona. Dziękujemy za wszystkie ofiary.

Dzisiaj po mszach św., wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na remont centralnego ogrzewania. Jesteśmy zmuszeni wymienić dotychczasowe piece z węglowych na ekologiczne. Bardzo prosimy Was o wsparcie w tym dziele. Z okazji naszej kwesty o. Proboszcz upiekł 30 blach ciasta – cysterskiego śmietanowca. W naszej akcji uczestniczą także panie z koła gospodyń wiejskich w Laskowie oraz Chorzewie. Wspiera nas także stowarzyszenie Vincentinaum oraz Jędrzejowska Galeria na Szlaku. Wszystkie ofiary z kwesty będą przeznaczone na wymianę pieców – Bóg zapłać za Wasze wsparcie.

Dziś po sumie spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią do sakramentu I Komunii świętej 26 września.

Dzisiaj, na godzinę 19.30 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na kolejne nabożeństwo ku Jej czci. Zapraszamy na mszę św. i różaniec po naszych alejach. Prosimy o zabranie świec.

W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych i mszę się zbiorową za zmarłych.

W niedzielę 20 września na 15:30 zapraszamy młodzież klas ósmych, która chcą w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania.

Dnia 23 września w naszym klasztorze będziemy przeżywali 880 rocznicę fundacji naszego monasteru, czyli pierwszego klasztoru cystersów na ziemiach polskich, oraz 75 rocznicę powrotu cystersów do Jędrzejowa po kasacie klasztoru, która miała miejsce 1819 r. Z tej okazji zapraszamy Was do uczestnictwa w wydarzeniach rocznicowych. Tego dnia przed południem odbędzie się sesja naukowa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta, zaś po południu otwarcie okolicznościowej wystawy na krużgankach klasztoru, uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jana Piotrowskiego oraz koncert Kwartetu Smyczkowego Orkiestry im. Telmanna z Krakowa pt. „Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku”. Tego dnia będzie także możliwość zwiedzenia naszego klasztoru w późnych godzinach wieczornych. Szczegółowy program godzinowy podamy w przyszłym tygodniu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Wszystkim przeżywającym w najbliższych dniach imieniny lub jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych łask Bożych, zaś naszym parafianom i gościom wsparcia naszego Patrona – bł. Wincentego Kadłubka.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Zofię Podsiadło, Janinę Baran oraz Zuzannę Ogonek. Polecajmy również zmarłego 3 lata temu bpa Kazimierza Ryczana. Pomódlmy się za nich wspólnie: Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini