Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 9 SIERPNIA 2020

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy

- w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Tego dnia przypada odpust parafialny w Skroniowie.

- w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek mszy św. niedzielny. Na zakończenie każdej mszy błogosławimy zboża, zioła i kwiaty. Tego dnia przypada odpust parafialny w Mokrsku.

Wczoraj gościliśmy pielgrzymów ze Stalowej Woli. Natomiast we wtorek gościć będziemy pielgrzymów diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Z racji na panującą w kraju sytuację gościmy tylko jedną grupę pielgrzymów. Msza św. w naszym sanktuarium dla pątników o godz. 8:30.

We wtorek o godz. 18:00 odprawiona msza święta dla Matek w Modlitwie.

W czwartek zapraszamy na kolejną w tym roku mszę świętą z nabożeństwem fatimskim o godz. 19:30. Zabierzmy ze sobą świece i lampiony.

Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które wzięły udział w kiermaszu książki katolickiej. Dochód 4700 zł będzie stanowił wkład w wielką inwestycję, która we wrześniu czeka nasz klasztor. To wymiana pieców z węglowych na ekologiczne.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w dniu 16 sierpnia o godz. 13.30 i 15.00. Bezpośrednie przygotowanie młodzieży rozpocznie się w dniu jutrzejszym. Próby odbędą się o godz. 16:00 dla grupy pierwszej i o 17:00 dla grupy drugiej w dniach 10 sierpnia, 12 sierpnia, 13 sierpnia i 14 sierpnia. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania 14 sierpnia od godz. 18:00.

Od niedzieli 23 sierpnia będzie można rezerwować intencje mszalne na 2021 rok.

Informujemy, że doroczny odpust ku czci bł. Wincentego odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia. Prosimy o duchowe przygotowanie się do tego wydarzenia poprzez skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania. Szczegółowy harmonogram odpustu będzie dostępny w najbliższym czasie.

Dzisiaj po każdej mszy św. możemy wesprzeć Anię Sosnowską, która uległa wypadkowi samochodowemu. Kwestują jej najbliżsi. Szczegóły znajdują się w gablocie ogłoszeniowej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, zaś naszym parafianom, gościom i wszystkim wypoczywającym życzenia obfitych łask Bożych za wstawiennictwem bł. Wincentego. Szczęść Boże!

Miłosierdziu dobrego Boga polecamy zmarłą Jadwigę Rzącę, którą w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Prośmy również za zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini