Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 4 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ W CIĄGU ROKU, 31 STYCZNIA 2021

W kalendarzu liturgicznym na najbliższy tydzień wspominamy:

- we wtorek Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywana świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przyniesiona do poświęcenia przez nas tego dnia świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach  i wspólnocie parafialnej.

Porządek mszy świętych: 6:30, 7:00 i z kazaniem o 10:00, 16:00, 18:00.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece – kl. III a o godz. 15:30, kl. III b o godz. 17:00, kl. III c i Prząsław o godz. 17:30.

Na mszy św. o godz. 10:00 zostanie odprawiona intencja za walczących w obronie Ojczyzny, w rocznicę odbicia żołnierzy Armii Krajowej z rąk hitlerowców.

- w czwartek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie chleba po mszy św. o godz. 6:30.

- w sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników

Dziś po mszy św. o godz. 18:00 w naszym sanktuarium odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego. Koncert będzie również transmitowany on line oraz na profilu facebookowym.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.             

W pierwszy czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nabożeństwo  I-czwartkowe po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy szczególnie apostolat Margaretka.

W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia możemy skorzystać z sakramentu pojednania podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo I-piątkowe po mszy św. o godz. 8:00, 16:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Ojcowie w godzinach dopołudniowych udadzą się tylko do tych chorych, którzy zgłoszą telefonicznie taką chęć.

W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec o godz. 17.30 i nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy św.

Tego dnia na godz. 19.15 zapraszamy na mszę świętą i adorację Najświętszego sakramentu tylko dla mężczyzn.

Wczoraj zakończyliśmy tzw. msze św. kolędowe. Z racji na to, że jeszcze trwają odwiedziny osób, które wyraziły taką chęć, szczegółowe podsumowanie podamy za tydzień.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego. Szczęść Boże.

Na zakończenie pomódlmy się za zmarłych Antoniego Piętucha, Zbyszka Kulińskiego i Włodzimierza Adamczyka, których w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini