Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 1 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 18 LUTEGO 2024

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
– w czwartek święto Katedry św. Piotra, Apostoła

W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam tradycyjne nabożeństwa związane z tym okresem. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16.15, 17.15 i 19.00 oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 17.15.

W zakrystii do puszek można złożyć ofiarę na jałmużnę wielkopostną, wspierając potrzebujące rodziny z naszej parafii oraz ofiarę na budowę ciemnicy i Bożego Grobu.

Informujemy, że w poniedziałek kancelaria parafialna będzie zamknięta.

Wszystkich zainteresowanych katechezą przedślubną informujemy, iż kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w sobotę 24 lutego o godz. 19.00. Zbiórka przy furcie.

Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary, które są składane w kościołach do puszek po mszach świętych są przeznaczone na wsparcie dzieł ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych prowadzonych na misjach. Takie ofiary będzie można złożyć do skrzynki przy ołtarzu Serca Jezusowego.

W dniach od 4 do 8 marca jest organizowana piesza pielgrzymka z Krakowa do Jędrzejowa szlakiem bł. Wincentego Kadłubka. Wszelkich informacji udziela p. Tomasz Chudzik pod numerem tel. 784441383.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie w związku z trwającym Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem informuje o dodatkowych bezpłatnych dyżurach adwokata i psychologa. Szczegóły na ulotkach i w gablocie.

Dziękujemy druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Prząsławiu za wczorajszą pomoc w usuwaniu pajęczyn w kościele. Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Jest dostępny nowy numer czasopisma „Trwajcie w miłości”.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Na zakończenie pomódlmy się za zmarłych Eugeniusza Łaszewicza i Annę Hajduszkiewicz, których w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie