Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
26 listopada 2023

Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela mijającego roku liturgicznego, poświęcona Chrystusowi Królowi Wszechświata. Na zakończenie każdej mszy św. odnawiamy  Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w czwartek wspomnienie świętego Andrzeja Apostoła

Zgodnie z zapowiedzią, w odpowiedzi na apel ks. Biskupa Jana, część dzisiejszej tacy przeznaczymy na organizację światowych Dni Młodzieży.

Od dziś można w krużgankach klasztornych obejrzeć wystawę z racji roku jubileuszowego 800-lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.  W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. o 6.30, 7.00, 8.00, 16.00  i 18.00. Spowiadamy podczas każdej mszy św. Taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. W godzinach przedpołudniowych ojcowie udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Różaniec o godz. 17.30, po nim msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia także msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn o godz. 19.15.

W najbliższą sobotę kancelaria parafialna czynna tylko rano od 8.00 do 10.00

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Rozpoczynamy go adwentem. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana.  W okresie Adwentu w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.30 będą odprawianie Msze św. roratnie (z wyjątkiem świąt i uroczystości) z krótkim kazaniem. Dlatego druga msza św. w dni powszednie rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem. Kazania będzie głosił o. Włodzimierz. W niedziele adwentu pierwsza msza św. o godz. 7.00.

Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, składając za niego dobrowolną ofiarę, a także świece w ramach akcji Caritas Polska „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” po 9 zł za szt. W zakrystii będzie można również składać datki do skrzynki na budowę żłóbka.

W nowoprzyjętych wypominkach rocznych i półrocznych będziemy się modlić od przyszłego tygodnia. W wypominkach półrocznych o godz. 9.30, a w rocznych o godz. 11.20.

Siostra Józefa – kierownik miechowskiego hospicjum wyraża wdzięczność za ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę. Zebrano 12 tys. 986 zł 42 gr. Słowa wdzięczności kieruje również  do Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie oraz wszystkich naszych parafian, którzy przekazali produkty higieniczne dla podopiecznych hospicjum. Za wasze dobro niech Bóg Wamwynagradza każdego dnia.

W dniu jutrzejszym będzie miało miejsce instalacji nowego wzmacniacza, aby uruchomić dzwony. Jego koszt wyniósł 2900 zł. Niestety starego wzmacniacza nie udało się naprawić.

Od 1 grudnia w naszym sanktuarium rozpocznie pracę nowy organista p. Kamil Frąś.

W przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia akcji Ogólnopolskiej Akcji „Kredkobranie”. Zbierane podczas akcji przybory szkolne, materiały plastyczne trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Kresach. Można będzie również wesprzeć ofiarą materialną, za które te rzeczy zostaną kupione. Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z "Macierzy" o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.

Dyżur w sprawie cmentarza w najbliższy wtorek od 16:00 do 18:00.

W przyszłą niedzielę 3 grudnia odbędzie się III Jędrzejowska Barbórka przy źródełku. Rozpoczęcie o godz. 13.30 przemarszem ulicami Jędrzejowa wraz z Orkiestrą Górniczą z Czeladzi.

Komunikat Kurii Kieleckiej.
W środę 29 listopada 2023 r. przypada IX rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach.
Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza św. w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej.
Serdecznie zapraszamy księży, siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i polecamy dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.
† Andrzej Kaleta
WIKARIUSZ GENERALNY

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W zakrystii można nabyć także kalendarz rolniczy po 34 zł za szt. kalendarz misyjny po 7 zł za sztukę i kalendarz klasztorny po 10 z za sztukę.

Wszystkim naszym parafianom, gościom na nadchodzący tydzień życzymy obfitości Bożych darów.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych Krystynę Olszak, Annę Ciesek, Mariannę Wojtkowiak, które w tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Módlmy się również za naszych zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie