Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 19 WRZEŚNIA 2021

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek świętych męczenników Andrzeja Kim, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

- we wtorek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

- w środę wspomnienie zmarłych w ciągu roku braci, krewnych, domowników i dobroczyńców zakonu

- w czwartek wspomnienie św. o. Pio

Dziś, na mszy św. o godz. 15:00, wraz z mieszkańcami Laskowa będziemy dziękować za tegoroczne plony oraz prosić o Boże błogosławieństwo dla tej miejscowości.

Od dziś rozpoczynamy rezerwowanie terminów mszy św. na 2022 rok.

Jutro o godz. 9:00 Msza św. z racji święta patrona dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota”.

W tym roku ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” organizujemy „Rekolekcje ewangelizacyjne odnowy wiary”.  Są to rekolekcje mające na celu pogłębienie wiary, otwarcie się na miłość Bożą i charyzmaty Ducha Świętego jak również zbudowania i odkrycia więzi i jedności Wspólnoty, w której można się dzielić swoimi doświadczeniami. Rekolekcje rozpoczynają się  27 września  o godzinie 18:00 mszą św. z kazaniem, a po niej konferencja, adoracja i świadectwa. Rekolekcje będą trwały cyklicznie przez 10 kolejnych poniedziałków.

We wtorek zapraszamy Matki w Modlitwie na mszę św. o godz. 18:00. Po niej spotkanie w auli św. Bernarda.

W niedzielę 26 września na 15:30 zapraszamy młodzież klas ósmych naszej parafii, która wyraża pragnienie przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku szkolnym.

Tego dnia odbędzie się również kiermasz naszych wyrobów: soków, miodów i ciasta oraz ziół. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie kolejnych prac remontowych Bowiem w tym tygodniu rozpoczęły się prace renowacyjne przy figurze Chrystusa Króla. Do końca listopada powstanie fontanna w przyklasztornym wirydarzu. Czekamy również na decyzję konserwatora w sprawie wymiany chodnika wzdłuż kościoła od strony Laskowa.

Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna:

- poniedziałek, środa, czwartek w godz. 17:00-18:30

- piątek i sobota  w godz. 8:00 – 10:00 oraz 17:00 – 18:30.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

Miłosierdziu dobrego Boga polecamy zmarłych Włodzimierza Ciechanowskiego i Stanisławę Pawłowską , których w minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Prośmy również za zmarłych z naszych rodzin i naszej parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini