Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, I NIEDZIELA ADWENTU, 29 listopada 2020

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Andrzeja, apostoła

– we wtorek wspomnienie zmarłych braci, przyjaciół i dobrodziejów zakonu

– w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski.  Upłynie on pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”.

W dniu dzisiejszym Biskup Kielecki Jan Piotrowski obchodzi szóstą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Jutro zaś swoje imieniny obchodzi bp Andrzej Kaleta. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Rozpoczynamy czas Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. W dni powszednie Adwentu, oprócz uroczystości, o godz. 6:30 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Podczas rorat będzie głoszone krótkie kazanie. Zapraszamy serdecznie i zachęcamy, by przynosić ze sobą lampiony. Msza św. planowana na godz. 7:00 rozpoczynać się będzie z kilkuminutowym opóźnieniem.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nabożeństwo I-czwartkowe po Mszy św. o godz. 18:00

W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia możemy skorzystać z sakramentu pojednania podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo I-piątkowe po mszy św. o godz. 8:00, 16:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Ojcowie w godzinach dopołudniowych udadzą się tylko do tych chorych w naszej parafii, którzy wyrażą taką chęć, uprzednio o tym informując. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Różaniec o 17:30. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18:00. Tego dnia także  msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn o godz. 19:00.

Od dziś będziemy się modlić w  nowoprzyjętych wypominkach rocznych i półrocznych. W wypominkach półrocznych modlić się będziemy o godz. 9:45, zaś w rocznych o godz. 11:30.

Od dziś w zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, składając za niego dobrowolną ofiarę. Część opłatków to opłatki z wizerunkiem naszej ubiegłorocznej szopki oraz słowem proboszcza. Tradycyjnie można nabyć także świece, w ramach akcji Caritas Polska „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” po 5 zł za szt. Można również składać datki do skrzynki na budowę żłóbka.

Wzorem lat ubiegłych przy ołtarzu Serca Jezusowego w tym tygodniu będzie umieszczony, kosz, do którego będzie można składać produkty żywnościowe. Zaś do skrzynki można składać datki dla rodzin potrzebujących wsparcia z naszej parafii. Z zebranych produktów, a także z zakupionych dzięki waszej życzliwości przygotujemy świąteczne paczki, które zostaną rozwiezione rodzinom potrzebującym wsparcia.

Dobiega końca miesiąc listopad. Bardzo prosimy o to, by uporządkować kwiaty i wypalone znicze na grobach naszych bliskich.

Przypominamy, że do odwołania w niedziele odprawiane są dwie dodatkowe msze św. o godz. 14:00 i 15:30.  

Składamy serdeczne podziękowania na ręce pana Zbigniewa Hosaniaka i firmy Hos-Bud za prace koparką i wywożenie korzeni drzew przy stawie i na terenie przyklasztornym Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel, na prośbę biskupa ordynariusza Jana będą zbierane do puszek przed kościołem.

Pani Lidia Michta, która kwestowała w naszej parafii w ubiegłą niedzielę zebrała kwotę 1442 zł, która zostanie przeznaczona na jej leczenie. Pani Lidia składa podziękowania dla wszystkich za wsparcie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie informuję, iż z racji na VII Powiatową Kampanię „Białej Wstążki”, zaplanowano dodatkowe nieodpłatne dyżury psychologa i adwokata oraz akcję edukacyjno- informacyjną. Szczegóły na ulotkach przy szklanych drzwiach.

W zakrystii można nabyć kalendarz rolniczy na 2021 r. w cenie 27 zł za sztukę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W numerze najnowszej Niedzieli płyta: Oddanie 33. 33-dniowe Ogólnopolskie Rekolekcje.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego. Szczęść Boże.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych, których w tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej: Janinę Lato i Janinę Grabowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini