Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 września 2022

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- w środę wspomnienie św. Wacława, męczennika
- w czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- w piątek wspomnienie św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła
- w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP. Nabożeństwo wraz z różańcem przed mszą św. o godz. 17:30. Tego dnia także  msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn o godz. 19:15.

Młodzież klas ósmych, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dziś na mszę św. o godz. 15:30.

Dziś ostatni w tym roku kiermasz ciast. Można również nabyć pyłek pszczeli, z pasieki o. Jana, który jest bardzo dobry na odporność. Dochód będzie przeznaczony na zakup opału. Kiermasz po mszach św. do wyczerpania produktów.

W tym roku ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” organizujemy „Rekolekcje ewangelizacyjne odnowy wiary”.  Są to rekolekcje mające na celu pogłębienie wiary, otwarcie się na miłość Bożą i charyzmaty Ducha Świętego jak również zbudowania i odkrycia więzi i jedności Wspólnoty, w której można się dzielić swoimi doświadczeniami. Rekolekcje rozpoczynają się  od jutra o godzinie 18:00 mszą św.
z krótkim kazaniem, a po niej konferencja i spotkanie w grupkach dzielenia. Rekolekcje będą trwały cyklicznie przez 8 kolejnych poniedziałków. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Białek, wikariusz parafii św. Józefa w Kielcach.

W środę 28 września nasza parafia dołącza do ogólnopolskiej akcji „Koronka na ulicach miast”. Zapraszamy na godz. 15:00 pod figurę bł. Wincentego Kadłubka.

Niebawem rozpocznie się październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W tym czasie w naszym kościele różaniec będzie odmawiany codziennie przed mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału dzieci, a szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nim udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. 2 października na godz. 10:00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. na poświęcenie różańców.

W sobotę 1 października w Sanktuarium MB Loretańskiej odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Róż Różańcowych. Zapisy do czwartku w zakrystii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli obszerna relacja z naszego tegorocznego odpustu.

Dyżury w sprawie cmentarza:
Poniedziałek 26.09 – 15:00-17:00
Środa 28.09 – 16:00 – 18:30
Czwartek 29.09 – 16:00 – 18:30
Kolejne dyżury będą podawane na bieżąco

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, zwłaszcza o. Opatowi Rafałowi, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego Aleksandra Simlata, którego w tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy również za zmarłych z naszych rodzin i naszej parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini