Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 3 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ W CIĄGU ROKU, 22 STYCZNIA 2023

W kalendarzu liturgicznym na najbliższy tydzień wspominamy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła:
- we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
- w środę święto Nawrócenia św. Pawła
- w czwartek Zakon Cysterski oddaje cześć swoim założycielom: św. Robertowi z Molesmes, Alberykowi i Stefanowi Hardingowi. Prosić będziemy tego dnia w intencji powołań do naszego zakonu, a zwłaszcza klasztoru, a także o wytrwanie w powołaniu dla jędrzejowskich mnichów.
- w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

Dziś obchodzimy ustanowione przez Papieża Franciszka święto – Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do pochylenia się nad lekturą Pisma św. i rozważania tego Bożego słowa w gronie rodzinnym.

Jutro o godz. 18:00 msza św. dla Odnowy w Duchu Świętym, a po niej spotkanie w rozmównicy klasztornej.

Kochani Bracia i Siostry. Chcemy skierować do Was słowa naszej wdzięczności. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu z racji na dużą liczbę zgłoszeń odbędzie się jeszcze kolęda dodatkowa. Szczerze dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów, aby prosić Boga podczas modlitwy kolędowej o Jego błogosławieństwo na cały rok. To wspólne spotkanie na modlitwie i rozmowie ukazało piękno serc naszych parafian. Za świadectwo miłości do Jezusa Chrystusa, wrażliwość na Kościół, składamy słowa podziękowania. W czasie wizyty otworzono przed nami 1949 mieszkań co stanowi około 85 % wszystkich mieszkań należących do terenu naszej parafii. Zamkniętych było 347 mieszkań. Z rozmów z parafianami wiemy, że bardzo duża część mieszkańców naszej parafii  nie przebywa na jej terenie. Dużo młodych ludzi wyjechało w inne części świata w poszukiwaniu lepszej pracy i płacy a wiele starszych osób z racji stanu zdrowia czy wieku przeprowadziło się w swoje rodzinne strony i nie przebywa u nas fizycznie, będąc jednocześnie nadal tam zameldowanymi do czego mają oczywiście prawo. Składamy wielkie „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary jakie złożono na potrzeby naszej parafii. Zapowiadając wizytę duszpasterską nie padały żadne informacje czy wymogi kolędowe ponieważ w kolędzie nie o to chodzi. Dlatego składamy serdeczne podziękowania, za dar waszego serca. Ofiary te wyniosły 124 tys. 830 zł. Będą one wykorzystane na dalsze prace w klasztorze i kościele. Dziękujemy Wam za dar wspólnej modlitwy w waszych domach i świadectwo chrześcijańskiego życia, dar rozmowy. Dziękujemy za dobro, które dostrzegacie, a także za konstruktywne uwagi. O pracach w tym świętym miejscu będziemy Was informować na bieżąco. Bowiem nie da się odrestaurować od razu wszystkiego, ale na miarę możliwości będziemy to czynić dalej. Niech dobry Bóg błogosławi Wam na każdy dzień. Szczęść Wam Boże.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a zwłaszcza o. Tomaszowi i br. Alberykowi życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zaś naszym parafianom i gościom wielu łask Bożych za przyczyną bł. Wincentego.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy:  Jana Adamusa, Witolda Skowronka, Krzysztofa Kaczmarczyka. Módlmy się także za zmarłych z naszych rodzin i parafii. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Prośmy o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę….

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini