Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Rozpoczął się Adwent. Z ufnością zaczynamy kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce będzie on przebiegał pod hasłem „Wierzę w Kościół”. Zachęcamy Was do udziału w licznych inicjatywach tego wyjątkowego czasu.

To okres, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. Informujemy Was o inicjatywach, w których możemy uczestniczyć i które możemy wesprzeć w najbliższym czasie.

Roraty
W dni powszednie Adwentu, oprócz uroczystości, o godz. 6.30 będziemy odprawiali tzw. „roraty”, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej. Podczas rorat będzie głoszone krótkie kazanie, przygotowane przez o. Grzegorza. Zapraszamy serdecznie i zachęcamy, by przynosić ze sobą lampiony. Msza św. planowana na godz. 7.00 rozpoczynać się będzie z kilkuminutowym opóźnieniem.

Rekolekcje adwentowe
Będziemy je przeżywali w terminie 16-18 grudnia. O szczegółach powiadomimy w późniejszym czasie.

Opłatek wigilijny
Od pierwszej niedzieli adwentu w zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, składając za niego dobrowolną ofiarę. Opłatek jest nieodłącznym elementem naszych świąt. Symbolizuje miłość, pojednanie i wybaczenie wszelkich krzywd.

Świece Caritas
Tradycyjnie, w naszej zakrystii, można nabyć świece, które rozprowadzamy w ramach akcji Caritas Polska „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” Cena uległa zmianie i jest wyższa niż w ubiegłym roku i wynosi 9 zł za szt.

Budowa Żłóbka w naszym sanktuarium
Od wielu lat nasze sanktuarium jest miejscem, w którym można obejrzeć wyjątkowy żłóbek. W zakrystii jest specjalna skrzynka, do której można złożyć ofiary na jego budowę.

Pomoc potrzebującym
W zakrystii znajduje się skrzynka na ofiary oraz datki dla rodzin potrzebujących wsparcia z naszej parafii. Bezpośrednio przed świętami z tych ofiar przygotujemy paczki żywnościowe, które będą wsparciem dla najuboższych rodzin.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie