Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy Was na kiermasz ciast! Będzie to okazja do wsparcia naszego klasztoru.

Kochani przyjaciele naszego opactwa, nasi parafianie, mieszkańcy naszego miasta i wszyscy, którzy nam towarzyszcie na wspólnej drodze wiary! W najbliższą niedzielę, 25 września, przed naszym sanktuarium odbędzie się ostatni w tym roku kiermasz ciast. Nasze kiermasze trwają od kilku lat. Ich idea polega na tym, że dzielimy się naszą własną pracą, lub ofiarujemy wam coś, co zostało z naszej inicjatywy wykonane, w zamian otrzymując od Was wsparcie konieczne dla dalszych, ciągle trwających prac renowacyjnych i remontowych w naszym monasterze.

kiermasz wrzesien net

Dzięki Waszemu wsparciu przetrwaliśmy trudny czas pandemii oraz nie zaprzestaliśmy mniejszych i większych dzieł remontowych i restauratorskich. Wiemy, że obecny kryzys ekonomiczny dotyka każdą rodzinę, wiemy, że nadchodząca zima będzie niełatwym czasem dla wielu z nas. Wiemy też, że zawsze mogliśmy i w dalszym ciągu możemy na Was liczyć, że ze swego niedostatku, potraficie się podzielić z innymi. Dotychczasowe kiermasze zawsze dotyczyły remontów i konserwacji, tym razem jednak prosimy Was – już teraz – o wsparcie w zakupie opału na nadchodzącą zimę. Jak dotąd zakupiliśmy opał za kwotę 50.000 zł., ale wystarczy go tylko na 2,5 miesiąca.

Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie, za modlitwę w naszej intencji, za ofiarowane trudy i cierpienia, za każde życzliwe słowo i każdą nawet najskromniejszą ofiarę. Wspólnie idziemy w drodze wiary, jesteśmy sobie potrzebni, wzajemnie się umacniamy i ubogacamy! Spotkajmy się w najbliższą niedzielę na mszy św. i przy kiermaszowym stoisku. Nie zabraknie uśmiechu, życzliwej rozmowy i pysznego śmietanowca, który od czwartku wychodzi spod ręki naszego ojca proboszcza Jakuba, a którego zapach już teraz wypełnia wszystkie przestrzenie naszego klasztoru. Gdybyście tego dnia nie mogli być z nami, lub nie wystarczyłoby dla Was ciasta, a jednocześnie chcielibyście nas wesprzeć, to możecie to uczynić wpłacając choćby najmniejszą kwotę na konto naszej parafii 25 8490 0007 2000 0005 0799 0001. O wszystkich dobrodziejach klasztoru pamiętam w konwentualnej modlitwie w południe oraz często odprawiamy za nich ofiarę eucharystyczną. Do zobaczenia w niedzielę!

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie