Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Adwent to pierwszy okres nowego roku liturgicznego. To też intensywny czas duszpasterski. Otwieramy się na Chrystusa przychodzącego w liturgii, w Słowie i w drugim człowieku. Zachęcamy do zapoznania się istotnymi komunikatami na ten czas.

O RORATACH

Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Zapraszamy z lampionami na msze św. roratnie z kazaniem w dni powszednie o godz. 6.30.

O POMOCY UBOGIM

Przy ołtarzu Serca Jezusowego znajdują się skarbona i kosz. Do skarbony możemy złożyć jakikolwiek datek na zakup produktów na świąteczny stół dla najbardziej potrzebujących wsparcia rodzin z naszej parafii, zaś do kosza można złożyć konkretne produkty. To nasze świąteczne dzielenie się ma długą tradycję, od pewnego czasu z pieczołowitością dobieramy beneficjentów tych naszych działań, w taki sposób, że paczki świąteczne trafiają do rodzin rzeczywiście i realnie potrzebujących wsparcia.

O OPŁATKU I ŚWIECACH

W zakrystii, każdego adwentowego dnia, można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, składając za niego dobrowolną ofiarę, a także nieodłącznie związane ze świętami świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po 7 zł. za sztukę.

O ŻŁÓBKU I DEKORACJACH ŚWIĄTECZNYCH

Przyzwyczailiśmy się do tego, że cysterska świątynia w okresie świąt jest bogato ozdobiona, i że klasztorne szopki są duże, przyciągające wzrok i zapraszające do adoracji Bożej Dzieciny. Za dzieło przygotowania świątyni odpowiada ojciec proboszcz Jakub, wspiera go opat i cała wspólnota. Dekoracje zawsze wiążą się z konkretnymi kosztami, stąd poprzez dobrowolną ofiarę złożoną do skarbony w zakrystii można wesprzeć powstanie tegorocznych dekoracji. Bóg zapłać.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini