Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W 2021 roku świętujemy 750 rocznicę nadania Jędrzejowowi praw miejskich. Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka postanowił uczcić ten okrągły jubileusz wydaniem niezwykłego, pierwszego w historii miasta albumu muzycznego pt. "Oratorium Jędrzejowskie"! Jako Archiopactwo Cysterskie w Jędrzejowie z całego serca wspieramy ten wyjątkowy projekt.

Oratorium składa się z 16 pieśni traktujących o historii Jędrzejowa od jego początków, aż po czasy współczesne. Autorem wszystkich pieśni jest Ireneusz Ślusarczyk, laureat wielu nagród, który od ponad 30 lat aktywnie tworzy i kreuje kulturę. Muzykę do oratorium skomponował wybitny kompozytor, wykonawca i producent muzyczny Tomek Wachnowski, który także przejmująco wykonuje oratoryjne pieśni.

o projekcieoratorium

- Chcemy aby "Oratorium Jędrzejowskie" zagościło w Waszych domach jeszcze w tym roku, roku niezwykłego jubileuszu 750-lecia nadania Jędrzejowowi praw miejskich, na Święta Bożego Narodzenia, aby przy wigilijnym stole, prócz tradycyjnych kolęd brzmiała, także historia pradawnego Jędrzejowa -

Tak piszą o tym fenomenalnym projekcie organizatorzy. Byłoby wspaniale, gdyby to przedsięwzięcie znalazło szczęśliwy finał w postaci realizacji „Oratorium Jędrzejowskiego”! W związku z tym serdecznie zachęcamy Was do udziału w społecznej zbiórce na ten cel. Jej organizatorzy przygotowali wiele prezentów. Prosimy, zapoznajcie się z nią, i wspierajcie, na miarę swoich możliwości! To wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju pomnik wspaniałego jubileuszu 750 rocznicy lokacji naszego pięknego miasta.

Szczegóły TUTAJ.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini