Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Niedzielne przedpołudnie było wyjątkowo słodkie! Wszystko za sprawą kolejnego kiermaszu ciast. Zbieraliśmy środki na dalsze prace remontowe.

W niedzielę, 20 czerwca, na placu przy klasztornej furcie odbył się pierwszy w tym roku kiermasz ciast połączony z kwestą na cele renowacyjne i remontowe. Po ciasta ustawiały się długie kolejki, w konsekwencji, przed sumą nie było już możliwości zdobycia choćby niewielkiego kawałka. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się nasz klasztorny hit, czyli tzw. śmietanowiec proboszcza. Na potrzeby kiermaszu ojciec Jakub przygotował rekordową ilość tego przysmaku – 50 blach!

Po zapowiedziach kiermaszu, przyłączyły się do nas wspaniałe panie z kół gospodyń wiejskich z Chorzewy, Prząsławia, Książe-Skroniowa i Wilanowa. Ze swoimi wypiekami dołączyli także członkowie stowarzyszenia Vincentianum, a także panie z Jędrzejowskiej Galerii na Szlaku, stowarzyszenia Cecylianum i chóru parafialnego. Łącznie rozeszło się 170 blach ciasta i 10 tortów bezowych.

Zebrano także niebagatelną kwotę 15.500 zł. Cały dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na wsparcie inicjatyw remontu muru od dzwonnicy do nadleśnictwa, budowę nowego chodnika przy północnej elewacji kościoła oraz dofinansowanie działań renowacyjnych renesansowej płyty nagrobnej. Z serca dziękujemy za Waszą życzliwość i wsparcie. Niech Bóg wynagrodzi hojność Waszych serc!

foto: Aleksandra Boruc/Echo Dnia

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini