Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka bieżący rok w Kościele Świętym jest obchodzony pod patronatem św. Józefa. W naszej wspólnocie parafialnej w adwencie przeżywaliśmy rekolekcje ze św. Józefem, zaś teraz ks. bp Jan Piotrowski zapoczątkował peregrynację obrazu św. Józefa po poszczególnych dekanatach naszej diecezji. Przebiega ona pod hasłem „Święty Józefie, po drogach życia nas prowadź”.

Mieliśmy zaszczyt gościć obraz św. Józefa w dniach 1-8 maja br. Uroczysta msza św. związana z powitaniem obrazu odbyła się 1 maja o godz. 19.00. Przewodniczył jej o. Opat Rafał Ścibiorowski, w asyście całej cysterskiej wspólnoty. Słowo Boże wygłosił o. Jakub Zawadzki, kustosz naszego sanktuarium i proboszcz parafii. Przez kolejne dwa dni, czyli w niedzielę i w uroczystość NMP Królowej Polski, po każdej mszy św. odmawialiśmy litanię ku czci św. Józefa.

W kolejne dni zaprosiliśmy do wspólnej modlitwy poszczególne wspólnoty działające przy naszym kościele klasztornym. Codziennie o godz. 15.00 odmawialiśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz sprawowaliśmy eucharystię dla grup duszpasterskich, potem o 18.00 odprawialiśmy eucharystię z kazaniem i litanią ku czci św. Józefa oraz Apelem Jasnogórskim.

We wtorek modliły się z nami Matki w Modlitwie, w środę Róże Różańcowe, w czwartek Apostolat Margaretka i chór parafialny pw. św. Cecylii, w piątek Odnowa w Duchu Świętym i grupa mężczyzn.  

Trud głoszenia słowa Bożego podczas mszy św. o godz. 15.00 i 18.00 podjął o. Jakub Zawadzki, proboszcz parafii i kustosz naszego sanktuarium.

Był to niewątpliwie czas łaski. Dziękujemy za to Bogu i w dalszym ciągu przyzywamy wstawiennictwa św. Józefa we wszystkich naszych sprawach.

Wieczorem, 8 maja br., ojciec opat, ojciec proboszcz oraz nasi parafianie państwo Renata i Artur Jachowie przekazali wizerunek św. Józefa parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie, w której właśnie wtedy rozpoczęła się tygodniowa obecność obrazu w tamtejszej wspólnocie.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini