Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Tegoroczna wizyta duszpasterska będzie miała inny przebieg niż w minionych latach. Chcemy, żebyście wiedzieli, że bardzo nam zależy na spotkaniu z Wami i Waszymi rodzinami, jednakże ze względu na sytuację epidemiczną, będąc posłuszni naszemu biskupowi, z całego serca zapraszamy Was do nas! Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań na najbliższy czas.

Przez cały styczeń w naszym sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka będziemy odprawiali dodatkową mszę św. tzw. kolędową o godz. 17.00. Na tę mszę św. zapraszamy rodziny z poszczególnych miejscowości, ulic bądź bloków.

Podczas mszy św. będzie głoszona homilia, zaś na zakończenie zostanie udzielone specjale błogosławieństwo kolędowe. Zachęcamy Was do przyniesienia wody, która zostanie poświęcona, po Eucharystii wszyscy będą mogli zabrać ze sobą wodę święconą (jeśli nie mają własnej), aby po powrocie do domu bądź mieszkania je osobiście pokropić, a także pamiątkowy obrazek i specjalnie przygotowany list na okazję tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Podczas mszy św. będzie zbierana ofiara na tacę; rodziny, które mają takie życzenie, mogą przy tej okazji złożyć ofiarę, która wraz z innymi, będzie w całości przeznaczona na dalsze działania inwestycyjne w naszym kościele klasztornym. O wysokości wszystkich ofiar i ich celu powiadomimy w stosownym czasie.

Spotkajmy się w żłóbku i przy ołtarzu, aby wspólnie oddać Bożej Opatrzności nasze rodziny, nas samy i wszystkie nasze sprawy. Niech w tym trudnym czasie, na nas wszystkich spłynie Boże błogosławieństwo.

HARMONOGRAM MSZY ŚW. KOLĘDOWYCH

Poniedziałek, 18 stycznia, msza św. w kościele klasztornym

Godz. 17.00

ul. Okrzei

bloki nr 38, 40, 46, 52

 

Wtorek, 19 stycznia, msza św. w kościele klasztornym

Godz. 17.00

ul. Okrzei

bloki nr 54, 75, 75a, 111

 

Środa, 20 stycznia, msza św. w kościele klasztornym

Godz. 17.00

ul. Dmowskiego

bloki nr 1, 1a, 2, 3, 3a

 

Czwartek, 21 stycznia, msza św. w kościele klasztornym

Godz. 17.00

ul. Dmowskiego

bloki nr 4, 5, 6, 7

 

Piątek, 22 stycznia, msza św. w kościele klasztornym

Godz. 17.00

ul. Dmowskiego

blok nr 8

ul. św. Barbary

ul. M. Reja

 

Sobota, 16 stycznia, msza św. w kościele klasztornym

Godz. 16.00

mieszkańcy Laskowa (od Chorzewy i od szosy Małogoskiej)

Godz. 17.00

mieszkańcy Laskowa (Tarszawa, szosa Małogoska) oraz Lasków Mały

Wszystkich tych, którzy zgłosili pragnienie osobistej wizyty kapłana w domu rodzinnym, odwiedzimy do końca bieżącego tygodnia zgodnie ze wcześniejszym ustaleniem telefonicznym.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini