Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Informujemy, o sposobie przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego w naszym cysterskim sanktuarium w czasie epidemii.

Zgodnie z decyzją Premiera RP cmentarze pozostają zamknięte dla odwiedzających w dniach 30.10-02.11.

Dnia 1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Informujemy, że zgodnie z decyzją księdza biskupa Jana Piotrowskiego, w tym roku nie będą sprawowane msze św. na cmentarzu.

Wszystkie intencje zamówione na godzinę 12.00 i 14.00 dnia 1 listopada, zostaną odprawione w naszej świątyni. Nie odbędzie się też zwyczajowa procesja różańcowa połączona z modlitwami za zmarłych.

W związku z tym informujemy, że dnia 1 listopada, msze św. w kościele będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 14.00, 15.30 i 18.00. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.

Dnia 2 listopada w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

Tego dnia msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. O godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych połączony w wypominkami.

Polscy biskupi usilnie zachęcają, aby tradycyjne nawiedzenie cmentarzy rozłożyć w czasie. Biskupi proszą, aby na cmentarz udać się kilka dni wcześniej lub później, tak aby zminimalizować możliwość zarażenia.

W dniach oktawy uroczystości Wszystkich Świętych (od 1 do 8 listopada) za pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych oraz w intencjach Ojca świętego można było zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych. W tym roku ta możliwość została rozszerzona na cały miesiąc listopad.

Zachęcamy do zapoznania się informacjami dotyczącymi możliwości zamówienia wypominków w bieżącym roku. Szczegóły w osobnym poście.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini