Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Jak doskonale wiecie, przeszło od połowy czerwca trwają prace renowacyjne w kaplicy bł. Wincentego Kadłubka - to trzeci etap naszych działań i, jak ufamy, ostatni. Już tej jesieni, serce naszego sanktuarium, zabłyśnie nowym blaskiem! Tymczasem przesyłamy Wam kilka zdjęć z trwających prac.

W minionym czasie trwały długie dyskusje, prowadzone w gronie ekspertów, nad kierunkiem dalszych działań. Podjęliśmy odważne decyzje! Czekamy na ich możliwie najlepszą realizacje. Kaplica będzie piękna!

Z ministerialnego grantu udało się wygospodarować fundusze na renowację jednego fresku w nawie głównej kościoła. Jak się okazuje, jest on zachowany w dobrym stanie, już za kilka tygodni odsłoni się przed naszymi oczami w swojej barokowej szacie. Podczas prac udało się ustalić, iż pod obecną malaturą znajduje się kolejna, XV wieczna. Zatem prowadzimy badania dla potomnych. Wszystkich którzy chcieliby wesprzeć nasze działania prosimy o modlitwę, a także o wsparcie finansowe poprzez ofiary celowe lub indywidualne do skarbony przy kaplicy.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini