Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Niezwykłym dziękczynieniem za życie i świętość Jana Pawła II była wieczorna modlitwa w naszym cysterskim sanktuarium w dniu 100 rocznicy jego urodzin.

Eucharystia, poprzedzające ją nabożeństwo majowe i gorliwa modlitwa przy figurze świętego Papieża były wielkim Te Deum za dobro, którego doświadczyliśmy dzięki jego pasterskiemu posługiwaniu.

Ojciec opat Rafał, w homilii, obok przypomnienia kluczowych momentów w życiu Karola Wojtyły, usilnie zachęcał, aby przykład zjednoczenia Jana Pawła II z Chrystusem, ich silna, życiodajna więź, znalazły przełożenie na życie każdego z nas, aby w nas rezonowały i prowokowały do stałego wysiłku o bycie coraz bardziej zanurzonymi w wierze i miłości do Chrystusa.

Nasz ludzkie teraz, dziś – przeżywane w bliskości ze Zbawicielem, pozwala nam mieć nadzieję, że także wieczność spędzimy z Bogiem i w Bogu.

Na zakończenie wieczornej modlitwy, po odmówieniu litanii i śpiewie Barki, ojciec opat udzielił wszystkim błogosławieństwa relikwiami św. Jana Pawła II. Te relikwie to dar dla naszego sanktuarium, ofiarowany swego czasu przez kardynała Stanisława Dziwisza. Intencją kardynała było, aby Jan Paweł II, który jako biskup i kardynał, wielokrotnie pielgrzymował do grobu swego poprzednika – bł. Wincentego Kadłubka, pozostał z nim w bliskości w postaci tychże relikwii.

Szczęśliwi jesteśmy ciesząc się orędownictwem tak wielkich patronów – bł. Wincentego, św. Jana Pawła II i wielu innych. Niech ich cnotliwe życie, będzie dla każdego z nas wyzwaniem i wezwaniem do stania o osobistą świętość.

foto: Ewa Adamczyk

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini