Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

Tradycyjnie, 8 marca w naszym kościele klasztornym, obchodzimy pamiątkę przejścia do nieba Wincentego Kadłubka, naszego współbrata, a wcześniej dziejopisarza i biskupa krakowskiego. To już 797 rocznica!

Zawsze jest to okazja dla naszych wspólnot zakonnej i parafialnej, oraz dla społeczności naszego miasta, któremu patronuje bł. Wincenty, aby raz jeszcze przypomnieć sobie jego postać, zgłębić duchowe dziedzictwo, które nam pozostawił oraz oddać cześć jego relikwiom.

Z tej też okazji, na każdej mszy św. ojciec opat głosi kazanie o błogosławionym Wincentym, zaś po Eucharystii modlimy się litanią i czcimy relikwie.

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini