Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W minionych dniach, nakładem wydawnictwa Benedyktynów w Tyńcu ukazała się nowa książka o. dr hab. Jana Strumiłowskiego. Niech się stanie ja – to książka ze wszech miar ważna.

Teologia tożsamości w obliczu współczesnych kontrowersji antropologicznych. „Niech się stanie ja” – to kolejna książka naszego współbrata, o. Jana. Jest to publikacja niezmiernie aktualna, ważna i potrzebna. Dotyka tak bliskich człowiekowi tematów jak jego wolność i determinująca wiele wolność Boga.

Ludzka wolność nie stoi w opozycji do wolności Boga. Wolność Boga jest przestrzenią, w której realizuje się wolność człowieka. Czy tak jest w istocie? Ojciec Jan poszukuje odpowiedzi na tę tezę. Ważniejsze jednak w niniejszej książce zdaje się pytanie o ludzką tożsamość, o to kim jest i jak jest człowiek. Czy człowiek sam kształtuje swoją tożsamość, czy jest ona determinowana przez Boga? Najważniejsze pytanie, które stawia o. prof. Jan Strumiłowski brzmi tak: czy jesteśmy tacy, jakimi ukształtowaliśmy się w toku historii naszego życia, czy też jesteśmy tacy, jakich odwiecznie zna nas Bóg? Serdecznie zapraszamy do uważnej, niełatwej lektury. Zamówienia można składać w krakowskim wydawnictwie Benedyktynów tynieckich.

jan mini

Kliknij w zdjęcie, aby przejść na stronę wydawnictwa.

Ojcu Profesorowi gratulujemy kolejnej publikacji i życzymy, aby Słowo, które głosi zawsze było źródłem wody czystej i gaszącej pragnienie. Niech Bóg hojnie Ojcu błogosławi na drodze naukowych dociekań!

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini