Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W czwartek po niedzieli Trójcy Świętej z całym Kościołem przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną świętem Bożego Ciała. Z tej okazji wzięliśmy udział we mszy świętej oraz przeszliśmy w procesji do czterech ołtarzy.

Uroczysta liturgia z udziałem władz samorządowych, wspólnot działających przy naszym sanktuarium oraz licznie przybyłych parafian i gości była także okazją do podziękowania Bogu za niemal 22 letnią posługę proboszczowską o. Wiesława Kundery. Ustępujący proboszcz otrzymał liczne wyrazy wdzięczności, zapewnienia o modlitwie i życzenia długich lat życia w zdrowiu i Bożej opiece.

Słowo Boże podczas mszy św. głosił o. Włodzimierz, natomiast chór parafialny zadbał o oprawę muzyczną. Po Eucharystii przeszliśmy w niezwykle licznej procesji ulicami naszej parafii, zatrzymując się przy czterech ołtarzach, aby wysłuchać ewangelii i odśpiewać suplikacje. Na zakończenie po Te Deum i błogosławieństwie o. Jakub – pełniący od poniedziałku urząd proboszcza, wezwał uczestników do bycia współczesnymi apostołami i obdarował wszystkich chętnych chlebem, aby połamali go w domach podczas rodzinnego posiłku.

foto: Ewa Adamczyk

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini