Najstarsze opactwo cysterskie w Polsce Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka

W świąteczny wieczór, kiedy wraz z całym Zakonem Cysterskim świętujemy uroczystość naszych założycieli – świętych Roberta, Alberyka i Stefana, w naszym jędrzejowskim monasterze mieliśmy jeszcze jeden powód do radości.

Przed nieszporami ojciec opat Edward Stradomski dokonał poświęcenia nowego ołtarza wzniesionego w kaplicy klasztornej. W sensie ścisłym poświęcenie dotyczyło całej odnowionej aranżacji klasztornej kaplicy, bowiem w ołtarzu znajduje się konsekrowany uprzednio portatyl, zaś ikony święcone podczas procesu ich tworzenia. Tego wieczoru prosiliśmy Boga, aby nie tylko pobłogosławił nowy ołtarz, ale aby także Jego błogosławieństwo spoczęło na naszej cysterskiej rodzinie i wszystkich tych, którym staramy się służyć. Cieszcie się z nami! Aby Bóg był we wszystkim uwielbiony!

Ps. Dębowy ołtarz na podstawie projektu jędrzejowskich mnichów wykonał pan Zdzisław Rudnik z Jędrzejowa, natomiast ikony Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz błogosławionego Wincentego zaprzyjaźniona z naszym klasztorem ikonopisarka Nadia Miazhevich.

foto: br. Jerzy OCist

Adres korespondencyjny:

Archiopactwo Ojców Cystersów ul. Klasztorna 20
28-300 Jędrzejów
woj. świętokrzyskie

Zobacz nas na mapie

 ofiary mini